8 Eyes

Gry na NES - 8 EyesGry na NES - 8 Eyes

Na początku "troszku" historii. 8-eyes jest grą powstałą w 1988 roku, w Japonii. Wyszła z pod noża panów z Seta i Taxan, zaś developerem było Thinking Rabbit.

Gra jest nietypową platformówką, po pierwsza jest cholernie trudna do przejścia, po drugie jest cholernie trudna w sterowaniu głównymi postaciami. Jako, iż lokacje przemierzamy dzielnym Orinem, wojownikiem z nikąd, i mamy do dyspozycji Cutrusa, dzielnego sokoła(!?), synchronizacja dwóch postaci jest piekielnie trudna. Jedynym wyjściem, jest gra na dwa pady, wtedy gracz drugi krąży nad głową gracza pierwszego, jako wspomniany wyżej sokół.

Do przemierzenia mamy osiem trudnych i mniej trudnych zamków. Na szczęście kolejność przechodzenia etapów jest dowolna, więc te trudniejsze możemy po uzbieraniu "power-upów" i "itemów" przejść ze względnym spokojem. Przeciwnicy są dość łatwi w powaleniu na łopatki, możemy ich dziugać przydzieloną szabelką, bądź atakować pikującym sokołem (przenikającym przez ściany!?). Oczywiście jak to w dobrej platofrmówce nie mogło zabraknąć Bossa. Na końcu każdej planszy musimy zmierzyć się z obrońcą i zarazem gospodarzem przybytku. Powiem od razu, są trudni i często nie do przejścia za pierwszym razem ot co. Po wątpliwej wygranej zgarniamy artefakt i po zebraniu sztuk osiem, ruszamy do głównego zamku…

Naprawdę warto wspomnieć o muzyce z gry! Skomponował ją nijaki Kenzou Kumei, i naprawdę zrobił to dobrze!! Taka jak utwór tytułowy niezbyt powala na kolana tak muzyka z pozostałych lokacji jest niesamowita. Oddaje w pełni klimat i doskonale wypełnia rozgrywkę!

Reasumując: krytyczni krytycy stwierdzą, iż 8-eyes jest zerżniętą żywcem Castlevanią, z elementami gry logicznej z fatalnym sterowaniem. Ja powiem, iż gra 8-eyes jest strasznie niedocenioną produkcją, spokojnie można spędzić nad nią parę ładnych godzin i powybijać palce ze stawów na padzie. Gra zadowoli każdego, kogo nie ujmują kolorowe misie, miodowa rozgrywka i zbieranie orzeszków. Jest trudna, długa i dająca satysfakcje.
Autor: Chip'n'tune

8 Eyes, gry z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "0-9"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!