Action 52

Gry na NES - Action 52Gry na NES - Action 52

Action 52 to unikalna składanka różnych gier, typowo arcade. Została wydana w 1991 roku przez Active Enterprises. To co od razu rzuca się w oczy to unikalność nazw gier. i nie tylko nazw, nie znajdziemy ich nigdzie indziej, ponadto różnią się całkowicie od siebie. Ale...

Ale kto powiedział że to dobrze? Wszystkie gry zawarte to marności nad marnościami. Zero fabuły, albo chodzimy jakimiś ludkami, który tylko strzela i skacze (czasami drętwo, czasami umieramy jak skoczymy ze zbyt wysoka, ale umieramy już w powietrzu, a najczęściej musimy najpierw skoczyć, a dopiero w powietrzu się przesunąć), albo coś jakby top down shooter, bądź beat'em up. Wszędzie te same nie zrozumiałe zasady, błędy, nielogiczność, ogólnie pustka i zdziwienie o co chodzi. Nie wiadomo kiedy przechodzimy na następną plansze (a zdarzy się to rzadko, albo zmienimy grę, albo przegramy), jak mamy walczyć, a o fabule nie wspominam. Jedyna fabuła to tytuły. Standardowo mamy jakieś punkty, wszędzie tryb dla dwóch, ale nie ma mowy żebym z kimś w to zagrał.

Grafika równie denna co grywalność, chociaż zdarzają się naprawdę ładne scenerie. Postaci raczej nie, ale na upartego coś cię znajdzie. Jednak w pozostałych przypadkach wiemy chociaż, że to dziwne spikselizowane coś, co się rusza, a nie ma napisu "1up" pewnie nas zabija. No i zdarza się, że np.: ładne jaskiniowe grzybki okazują się kolcami od których umieramy. Aha, najciekawsze w tej grze jest właśnie umieranie, nigdy nie widziałem gorszych, śmieszniejszych i dziwnych sposobów na pokazanie graczowi że właśnie został zabity. A muzyka? A i tu jest kuku. I to duże. Jest naprawdę niezła, a nawet świetna. Jako jedyna pasuje gdyby się dało nadawała by klimat, emocji, pobudzała do działania. Bardzo miło jej posłuchać. Jeśli jesteś ślepy, to prawdopodobnie nie czytasz tego, ale wiedz że możesz śmiało grać w tą grę i nic Cie nie odrzuci.

Ocena: 2/10


Czy polecam: Jeśli Twój odwieczny rywal wyzwał Cię na pojedynek, od którego zależy Twoje życie, To zagraj w action 52, wk!@%#&nie gwarantowane. Odradzam każdemu. No, chyba że masz 15 min. do spędzenia ryzykując, bo może 3 gry są warte 5 minut. Zamiast grać w to, lepiej, lepiej zrób sobie kanapkę.
Autor: wanna-amigo

pobierz Action 52 z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "A"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!