Adventure Island 2

Gry na NES - Adventure Island 2Gry na NES - Adventure Island 2

Zasiadając do Adventure Island II w głowię kłębiły mi się setki myśli i pytań. Jak wypadnie kontynuacja? Czy aby tego nie zepsują? Co usuną, a co dodadzą, by gra była jeszcze lepsza? Czy kupiłem masło?......

Po dokładny opis tej gry założeń tej gry odsyłam do recenzji gry części pierwszej, tutaj postanowiłem skupić się bardziej na zmianach w rozgrywce jakie nastąpiły oraz na tym, co zostało dodane.

Zacznijmy od zmian. Tych nie jest za dużo, i bardzo dobrze, bo zwycięskiego składu się nie zmienia. Bodajże największą zmianą jest poprawienie grafiki oraz muzyki. Wydaje mi się, że gra jest też trochę łatwiejsza, przez co stała się przystępniejsza dla szerszego kręgu odbiorców. No i nie możemy zapomnieć o ciekawych walkach z kilkoma bossami. Ze zmienną grafiką równa się zmiana w wyglądzie przeciwników, jednak ich nowy wygląd może nie wszystkim przypaść od gustu.

To tyle, jeśli chodzi o zmiany, pora na nowości. Jedną z pierwszych zauważalnych nowych rzeczy jest bez wątpienia mapy, i jako takiego ekwipunku. O co chodzi z mapami, chyba nie muszę tłumaczyć. Za to ekwipunek to całkiem przyjemna oraz przydatna rzecz w tej grze. To w nim możemy wyposażyć bohatera w broń, czy też zmienić dinozaury – największą i najlepszą nowość tej gry!!

Zaskoczenie moje było ogromne, gdy już w pierwszym etapie jadąc na deskorolce i jajo, było mi dane dosiąść niebieskiego potworka. Mój nowy towarzysz to nie jedyny rodzaj pomocnych nam stworków, bo jest ich czterech, a każdy z nich daje innego bonusa. I tak: niebieski nie ślizga się po lodzie, czerwonego nie parzy lawa, fioletowy pomaga nam w wodnych etapach (o tym za chwilę), a pterodaktylem dolecimy wyżej i zasypiemy wrogów kamieniami z góry.

Wyżej zostało już wspomniane o wodnych etapach, więc czas rozwinąć temat. W przeciwieństwie do części pierwszej, tutaj możemy zamienić się w nurka i samotnie lub z pomocą dinozaura siać zniszczenie pod wodą. A to nie jedyna nowość w etapach, bo dochodzą etapy ‘wspinaczkowe’, w których musimy piąć się coraz wyżej i wyżej, aż do końca. A dodatkowo po każdym etapie, mamy salę z bonusowymi jajkami, w których dostępne są bonusy od 50 pkt aż do jednego życia! W grze odwiedzimy kilka krain, od lodowca przez pustynie czy czynny wulkan.

Podsumowując, pomimo wysoko postawionej poprzeczki, twórcom znów udało się stworzyć bardzo dobrą grę. Według mnie dwójka jest lepsza od poprzedniczki, ale najlepiej zrobisz, jeśli jeszcze dziś zaczniesz grać w oba tytuły. Jestem pewien, że pokochasz całą serię tej wyśmienitej gry.

„Bo to arcydzieło jest i basta” – jak to kiedyś ktoś świetnie ujął.
Autor: SzuSzu19

Adventure Island 2 z pegasusa pobierz, nes

Powróć do listy gier na "A"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!