Adventure Island 4

Gry na NES - Adventure Island 4Gry na NES - Adventure Island 4

Każdy zapewne zna sagę gier Adventure Island. W każdej z nich chodzimy małym pulchnym chłopczykiem w czapeczce z daszkiem. Saga wyróżniła się tym, że jest niezmiernie wciągająca. Z pewnością można powiedzieć, że jest to jedna z lepszych produkcji wszechczasów na Pegasusa. Jej ostatnia część, Adventure Island 4, także jest naprawdę godna pochwały, mimo że nieco odróżnia się od pozostałych części. Czy twórcom opłacało się wprowadzić takie zmiany i czy wyszło to grze na dobre? Moim zdaniem tak!

W Adventure Island 4 ponownie wcielamy się w naszego chłoptasia. Jednak tym razem nie wyrusza on na pomoc swojej ukochanej. W tej części naszym zadaniem jest ocalenie jego pięciu przyjaciół: niebieskiego i czerwonego smoka, zielonego oraz wodnego dinozaura a także pterodaktyla. Zostali oni porwani przez jakąś tajemniczą siłę, która zamieściła także na wyspie naszego bohatera 5 bossów. Będziemy musieli ich pokonać by odzyskać nasze zwierzęta. Tym razem zarówno interfejs jak i cała rozgrywka została nieco zmieniona. Nasz chłoptaś może posługiwać się wieloma broniami (Zdobywanymi od bossów i mini-bossów w grze) oraz smokami (Tymi, które już ocalił). Każdy zdobyty oręż prócz tego, że niszczy przeciwników, ma także inne, praktyczne zastosowanie. Na przykład, pistolet na wodę ożywia zdechłe roślinki, deska snowboardowa pozwala szybciej i sprawniej poruszać się na śniegu zaś młotek niszczy ciężkie przedmioty.

Twórcy tym razem odeszli od standardowego sposobu rozgrywki. W czwartej części zastosowali technikę poruszania się po planszy podobną do gier z serii Dizzy. Nasz grubasek może poruszać się jakkolwiek chce i gdziekolwiek chce. Zarówno do góry i na dół, jak i w boki. Mimo że dano nam wolność poruszania się po planszy, aby pociągnąć fabułę dalej trzeba pokonać odblokowanego bossa, który po pokonaniu udostępni nam drogę do następnego.

Najbardziej kontrowersyjna jest grafika. Mimo że jest to najnowsza część, oprawa graficzna jest... Gorsza od poprzedniej części! Wszystkie modele oraz krajobraz wygląda gorzej, niż w Adventure Island 3. Trochę to dziwi. Jednak nadal jest ona ładną, kolorową i co najważniejsze płynną grafiką.

Oprawa audio także stoi na przyzwoitym poziomie. W każdej sekwencji poziomów dogrywa nam inna muzyczka dopasowująca się w klimat pomieszczenia. Nie jest ona ani mechaniczna, ani przeszkadzająca czy zbyt agresywna. Po prostu miła, przyjemna i taka, której znaczenia szybko się zapomina ;)

Muszę naprawdę pochwalić tę produkcję. Podchodząc do niej, miałem lekkie obawy. Przyznam się, że za pierwszym razem, z racji przyzwyczajenia do poprzednich części, mocno się od niej odbiłem i odinstalowałem z dysku. Potem dopiero naszła mnie chęć zagrania w nią i dałem się wgryźć w fabułę i rozgrywkę. Jest ona naprawdę ciekawa, innowacyjna i godna pochwały. Polecam ją wszystkim fanom Adventure Island :)

Gry na NES - Adventure Island 4

Autor: Pacek

pobierz Adventure Island 4 z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "A"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!