Adventures of Dino Riki

Gry na NES - Adventures of Dino RikiGry na NES - Adventures of Dino Riki

Adventures of Dino Riki jest shooterem wydanym przez firmę Hudson Soft w roku 1989, opowiadającym o małym jaskiniowcu, który przedziera się przez hordę dinozaurów oraz potworów w bliżej nie określonym celu :P

Widok podczas rozgrywki "z góry" oraz ciągle przesuwający się obraz do góry sprawia że w niektórych momentach gra robi się ciężka(np. jeżeli musimy przeskakiwać z lilii wodnej na lilie). Bossowie są dosyć prości, są odpoczynkiem po chaosie który panuje na kolejnych levelach ;) Na muzykę nigdy nie zwracałem uwagi bo skupiałem się na tym co dzieje na ekranie... jest po prostu taka sobie. Najbardziej denerwującym elementem gry jest to że wrogowie pojawiają sie szybko a często nie możemy w nich trafić, ponieważ przeszkadzają nam w tym przedmioty które nie da się przestrzelić:)

Do dyspozycji mamy cztery narzędzia totalnej destrukcji:

Kamień:
Kiepski zasięg broni,tragiczna szybkostrzelność

Toporek:
dobry zasięg, ale strzela tylko do przodu,można rzucić tylko do trzech toporków na "serię"

Bumerang:
dobry zasięg, podczas strzału kręci się, ale nadal strzela tylko do przodu,dobra szybkostrzelność, jeżeli biegamy z lewej do prawej a do tego cały czas strzelając możemy uważać naszego jaskiniowca za wirującego anioła śmierci:)

Ognisty podmuch/pochodnie, coś w tym stylu:
Zdecydowanie najlepsza broń w grze, świetna szybkostrzelność oraz zasięg broni połączony z różnymi kierunkami strzału czyni z tej broni najlepsze narzędzie do stworzenia potworkom piekła na ziemi.

Inne przedmioty które możemy znaleźć w kwiatkach,wazonach lub czaszkach:

But:
Zwiększa prędkość poruszania się postaci.

Diamenty:
Daje 100 punktów, jeżeli będziemy zbierać kolejne i nie trafi nas w między czasie żaden wróg, to wartość punktowa każdych następnych wzrasta. 1 diament to 100pktów, a następne 200,500,1000 oraz dodatkowe życie

Mięso:
Odnawia nasze życia.

Pięść:
Zmienia nam broń na lepszą.

Serce:
Dodaje jedno serduszko do pasku serduszek.(max 8)

Przedmioty które możemy znaleźć ukryte na mapie:

Gwiazda:
Wszyscy wrogowie na ekranie zostają zniszczeni.

Gołąb:
Postać zyskuje skrzydła, na których można latać po przytrzymaniu przycisku A. Jeżeli latamy, nie możemy zbierać przedmiotów.

Buźka:
Zmienia bohatera w wielkiego jaskiniowca który rzuca swoimi odbiciami, czy tam samym sobą:)

Ogólnie w Adventures of Dino Riki można sobie pograć, jest dosyć oryginalnym shooterem, a sama gra nie jest zbyt łatwa - szczególnie na początku, gdy nie ma się żadnej dobrej broni,
Autor: Potak

Adventures of Dino Riki z pegasusa pobierz, nes

Powróć do listy gier na "A"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!