Adventures of Bayou Billy

Gry na NES - Adventures of Bayou BillyGry na NES - Adventures of Bayou Billy

The Adventures of Bayou Billy, gra Konami z 1990 roku, w której tytułowym bohaterem ratujemy wybrankę naszego serca z łapsk złego gangstera. Pomysł co prawda oklepany, bohater podobny do krokodyla Dandiego, ale w końcu powstało to "before it was cool". Jeśli chodzi o gatunek, to mamy tu beat'em up, zappera i wyścigi. Brzmi ciekawie?

I takie jest. Po pierwsze, nie jest to gra na podstawie ani filmu, ani komiksu, ani serialu. przeciwnie, pojawiło się kilka komiksów o tej grze. Gra składa się z 9 etapów: 5 "street fighting", 2 "shoot-'em-up" i 2 "action driving". Pierwszy tryb to sztywny Double Dragon, tez mamy cios pięścią i kopniaka, i kop z wyskoku. Jednak po uderzeniu wroga ten obrywa, ma chwilową nieśmiertelność (dosłownie 0.5 sekundy) i dopiero możemy okładać go dalej. Podobnie sytuacja wygląda z Billim, gdy oberwie mamy na moment god-mode, tracimy jedną kratkę i po chwili walczymy dalej. Wszystko przebiega etapami: idziemy, wyskakuje 2 oprychów, lejemy ich, idziemy dalej, wyskakuje 3 oprychów itd. Zdarza się że wróg upuści nóż do rzucania, pancerz, pałkę, bat lub pieczone udko, które zwraca nam życie, a nawet i pistolet. W drugim etapie strzelamy do bandziorów używając Zappera (lub jeśli wybraliśmy "Mode B" to strzelamy a'la Punisher, przesuwając strzałkami). Wrogowie biegają tu i ówdzie, są trudni do odstrzelenia, amunicji mamy limitowaną ilość, a lecący w naszym kierunku dynamit tylko nadaje tempa. Na szczęście jeśli zabijemy przeciwnika to nie tracimy naboju (?). Ponadto możemy znaleźć amunicję, życie, bombę, a nawet 1 up. 3 etap to pościg za samochodem, w którym musimy dojechać do punktu w określonym czasie, unikając głazów, plam oleju, wrogich samochodów, samolotów zrzucających bomby i wbitych pali w ziemię.

Przed właściwą grą warto włączyć tryb praktyki. Nie tylko zaznajomimy się w nim z klawiszologią, ale też po ukończeniu każdego etapu dostaniemy bardzo przydatny bonus. Niestety przydatny, gdyż każdy etap to wysoki poziom trudności. Trudno wyjść z potyczki z choćbym jednym wrogiem bez szwanku. Czasami jesteśmy po prostu zbyt wolni. Brakuje opcji biegania.

Grafika jak na tamten rok wyciska bardzo wiele z ekranu. Ostry obraz, dużo szczegółów, dżungla jak dżungla a miasto jak miasto. Postacie też są ładne, poważne, pewne, tylko jakieś takie sztywne. Muzyka jest klimatyczna, nasuwa się na myśl porównanie do wszelkich programów przygodowych. Bardzo pasuje, no i jest starannie wykonana. Całe Konami.

Ocena: 7/10


Czy polecam: Gdybym pisał to 20 lat temu, nazwałbym to hitem. 10 lat temu był to klasyk. Teraz jest to "stare dobre czasy". Mimo trudności naprawdę polecam, chciałbym żeby to tak wyglądały dzisiejsze produkcje. Może nie wysoko ponad standard, ale na pewno stabilnie i pewnie.
Autor: wanna-amigo

pobierz Adventures of Bayou Billy z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "A"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!