Adventures of Lolo

Gry na NES - Adventures of LoloGry na NES - Adventures of Lolo

Adventures of Lolo twór Hal Laboratory z 1988. Gra logiczna. Jedna z tych, przez którą nie chciałbym być bohaterem z NES. Bo ktoś by mi ukradł dziewczynę. Tak jak w tej produkcji, gdzie naszemu Lolo zabrano Lale (to jest imię). Standardowo porwał ją czarodziej do zamku pełnego demonów, a dziewucha jest księżniczką. No cóż. do roboty.

Gra podzielona jest na piętra. A piętra na pokoje, zamknięte. Musimy zebrać wszystkie serca, aby otworzyć skrzynię, zabrać z niej kulkę która otworzy nam drzwi, i skasuje demony które nam przeszkadzają. A jest ich pełno rodzajów, strzelające, wartownicy, blokujące itd. Na szczęście czasami z serduszek dostajemy obręcze, którymi strzelamy we wroga i zmieniamy go w nieszkodliwą kulkę. Możemy go odepchnąć, użyć jako tratwy, blokady, albo po prostu zniszczyć strzelając drugi raz. Trzeba pamiętać, że zrespi się. Na planszach mamy też zwykle bloki przesuwalne, które nieraz będą sercem naszej strategii Czasami będziemy musieli zebrać określoną ilość serc, aby uaktywnić przedmiot (młotek, mostek i inne) i dostać się do pozostałych serc. Na szczęście nie mamy limitu czasowego, a również mamy opcję samobójstwa. Skoro już o śmierci, nasz Lolo umiera łatwo, przy kontakcie z większością demonów i ich bronią. Niektórzy wrogowie strzelając do nas zamrażają nasz ruch, czyli nie wchodzi w grę myślenie "pewnie zdążę". Jest to gra logiczna i nie da się inaczej grać niż myśląc logicznie. Mamy system password i szybkiego powracania, dzięki czemu przegrana nie jest bolesna.

Grafika jest bardzo ładna, bajkowa, prosta, na zasadzie kwadratów. Z jednej strony szkoda że nie ma dostępnego edytora. Dźwięk zaś podobnie, z tym że lekko epicki, bohaterski. Ogólnie oprawa audiowizualna jak na grę logiczną z 1988 jest wysoka.

Ocena: 9/10


Czy polecam: Chyba powinienem polecać wszystkie gry logiczne, ze względu na edukację i rozwój mózgu, Ale tą polecam z serca, każdemu miłośnikowi myślenia, główkowania i innych strat czasu.
Autor: wanna-amigo

pobierz Adventures of Lolo z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "A"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!