After Burner

Gry na NES - After BurnerGry na NES - After Burner 2

After Burner - ten tytuł swego czasu spędzał sen z powiek wielu posiadaczom NES-a. Jedna z najlepszych gier w historii tej konsoli. W zasadzie w tym momencie mógłbym zakończyć opis, ale postaram się przybliżyć to cacko ludziom, którzy być może nie mieli przyjemności w nie zagrać.

Firma Sega stworzyła coś niesamowitego, połączenie strzelanki z arcadowym oblatywaniem myśliwca :) Po odpaleniu gry wita nas przyjemna muzyka bojowo-zaczepna, która sugeruje czego możemy się za chwilę spodziewać. Wciskamy "start" i od razu zostajemy wrzuceni w istny wir akcji. Z każdej strony wylatują uzbrojone myśliwce, gotowe zestrzelić nas, gdy spróbujemy chociażby ruszyć powieką (co dopiero mówić o mrugnięciu okiem ;p). W After Burner wszystko dzieje się tak szybko, że człowiek czuje się jakby leciał z prędkością ponaddźwiękową a każda reakcja musi zajść w ułamku sekundy! Grafika (jak na grę z konsoli ośmiobitowej) jest w porządku. Modele samolotów jak i lotniskowca, z którego startujemy, wykonane są bardzo dobrze. Gorzej wygląda natomiast to, co "pod nami" (zarówno woda jak i ziemia), ale kto by się tym przejmował, skoro wszystko mijamy z ogromną prędkością :) Przeciwnicy w grze są bardzo agresywni, atakują gdy tylko znajdziemy się na linii strzału. Jeśli w naszym kierunku leci rakieta typu powietrze - powietrze, marny nasz los :p Dobrym manewrem jesteśmy w stanie uniknąć trafienia, ale gdy leci w nas 5 takich rakiet, ciężko o dobry manewr ;) Z opisu można wnioskować, że gra nie ma wad. Otóż ma - brak możliwości gry dwuosobowej. Podział ekranu na dwie części, rozwalanie samolotu brata/kolegi (przy okazji denerwowanie :p), to by było coś... Jest to w zasadzie jedyne, czego mi w grze brakuje.

Jeśli więc, drogi graczu szukasz czegoś, co podniesie Ci poziom adrenaliny, dostarczy niezapomnianych wrażeń a przy okazji pomoże spełnić marzenie o pilotowaniu nowoczesnego myśliwca - After Burner jest grą dla Ciebie! Gdyby dodać możliwość zabawy dla dwóch osób AB byłby ideałem, w takiej formie jest... Grą przecudowną! :D
Autor: Evil

After Burner z pegasusa do pobrania, nes

Powróć do listy gier na "A"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!