Alien Syndrome

Gry na NES - Alien SyndromeGry na NES - Alien Syndrome 2

Alien Syndrome, to gra akcji osadzona w realiach S-F, przy której spędziłem swego czasu wiele godzin. Ta bardzo wciągająca i trzeba przyznać trudna produkcja jest jednym z rarytasów, wydanych na niesfornego NES-a.

Naszym głównym zadaniem jest uratowanie załogi statku kosmicznego, zaatakowanego przez plagę kosmitów. Oprócz tego, gdy już uda nam się zapewnić bezpieczeństwo wszystkim kosmonautom, musimy zneutralizować przywódcę "Obcych" (a może to kosmita - matka? Mniejsza o to :p). Zadanie do prostych nie należy, zwłaszcza, że na dopełnienie całości mamy ograniczony czas! Jeśli nie zdążymy załoga zginie. Do wyzwolenia jest 7 statków kosmicznych (7 misji), każdy opanowany przez inny rodzaj kosmitów, no i oczywiście każdy kolejny gatunek jest trudniejszy do pokonania od poprzedniego, co sprawia, że gra się bardzo przyjemnie - wraz z nabywanym doświadczeniem i ograniem dostajemy coraz mocniejszych przeciwników.

Do eliminacji tychże używamy różnego rodzaju broni - karabiny, miotacze ognia, lasery itp. Grafika w grze jest bardzo ładna, kolory dobrze dobrane (docenia się to zwłaszcza gdy korzystamy z mapy, bez trudu można dostrzec w którym miejscu na statku znajduje się kosmonauta do ocalenia). Wnętrza promów kosmicznych dosyć znacząco się od siebie różnią, co w pewnym sensie zabija monotonię. Oprawa dźwiękowa jest "w pełni wystarczająca", muzyka pasuje do rozgrywki, ale odgłosy wydawane przez broń są troszkę udziwnione (mogłoby być lepiej, ale tragedii nie ma :]). W Alien Syndrome mamy możliwość gry samemu (do wyboru jedna z dwóch postaci) lub z kolegą. Tryb dla dwóch osób jest wykonany fantastycznie, w AS naprawdę liczy się współpraca! Jeden może ratować człowieka podczas gdy drugi "zabezpiecza tyły" i ostrzeliwuje zbliżające się kosmiczne pokraki :)

Jeśli więc szukasz bardzo dobrej gry dla dwóch/dwojga z ciekawą fabułą i wysokim poziomem trudności - Alien Syndrome będzie strzałem w dziesiątkę!
Autor: Evil

Alien Syndrome z pegasusa pobierz, nes

Powróć do listy gier na "A"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!