Alien 3

Gry na NES - Alien 3Gry na NES - Alien 3

Alien 3 To gra akcji od Probe Entertainment z 1993 roku. Gra opiera się na filmie o tym samym tytule, walczymy więc z Xenomorphami kierując dzielną Ripley. Naszym zadaniem jest uwalnianie więźniów nim zostaną zainfekowani i zabijanie Guardianów.

Tak więc mamy na każdym poziomie uwolnić określoną ilość więźniów w bardzo ograniczonym czasie, n ie znając ich położenia, a następnie skierować się do wyjścia którego też nie znamy. W innym przypadku mamy po prostu zniszczyć Guardiana, który naprawdę jest nakoksowany. żeby spełnić swoje zadanie mamy miotacz ognia, karabin maszynowy, granaty, wyrzutnię rakiet. Do wszystkiego mało amunicji, życie tracimy łatwo, ciągle musimy być w biegu jeśli chcemy zdążyć i ciągle musimy uważać, bo obcy wyskakują zza ekranu szybko i boleśnie. Na szczęście po planszy walają się paczki z amunicją, radar pokazujący nam formy życia (wroga i więźniów), no i apteczki. Gra toczy się naprawdę szybko, a labirynty wentylacji tylko podnoszą napięcie, i nieraz frustrację gdy zostało to 00.30. Ciekawą rzeczą są komputery otwierające drzwi. Czasami mamy je tylko z jednej strony... Rzecz jasna mamy do czynienia nie tylko z prostymi obcymi. Jedni są więksi i szybcy, inni mniejsi i wolniejsi, sa też i takie które czają się przy konsoletach, łażą po wentylacji, no i są też twarzołapacze.

Grafika jest prosta. Mimo to mamy przejrzysty interfejs, wyraźne pole działania, a sceneria rodem z horroru (czasami wygląda to tak, jakby twórcy naprawdę wzorowali się na jakimś kosmicznym horrorze), mamy śluz, krew, zniszczenia. Ktoś lubiący oldschool polubią tą grafikę. Inni fani NES pewnie też. Zwykle tu pisze o muzyce. Jest i w tej grze. Odgłosy dźwiękowe są śmieszne, mamy jakieś "blbllb" jak oberwiemy, a zamiast ładnego wybuchu mamy "ptziu". Ale muzyka... jeśli lubisz 8- bit, to nie włączaj tej gry. Ryzyko zesr.ania się z zachwytu. Osobiście uwielbiam puszczać sobie, ot tak, soundtracki z tej gry. Nie jest to co prawda Batman, ale poziom równie wysoki, a czasami i lepszy (niestety dla Batmana przegrywa on liczebnie). Muzyka sprawia że ta gra jest tym, czym jest. Cokolwiek to znaczy.

Ocena: 8/10


Czy polecam: Najlepszy horror na NESa, świetna muzyka, wymagająca, no po prostu fajna. Mogę nie być optymalny, ale usprawiedliwiam się tym, że za dzieciaka ledwo przechodziłem do 4 planszy. Bardzo dobra gra. Ale trzeba szybko i sprawnie grać. Nie polecam tym, którzy wykonują 50 save/load na minutę.
Autor: wanna-amigo

pobierz Alien 3 z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "A"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!