Arkanoid

Gry na NES - ArkanoidGry na NES - Arkanoid 2

O tej grze powiedziano i napisano już chyba wszystko. (to zdanie pewnie też już nie raz padło przy opisywaniu Arknoida). Ta fantastyczna produkcja urzekła cały świat swoją grywalnością i prostotą wykonania. Nie wierzę, że jest osoba, która miała styczność z grami i nie spotkała się z Arkanoidem (w jakiejkolwiek wersji). Zasady są banalne – odbijamy piłeczkę za pomocą ruchomej platformy i zbijamy kolorowe klocki :) Po wykonaniu zadania (likwidacji wszystkich klocków) przechodzimy do kolejnego etapu. Na planszy pojawiają się różnego rodzaju bonusy, jak na przykład poszerzenie platformy, zwiększenie liczby piłeczek, „przyklejanie” piłeczki, możliwość strzelania itp. Wersja Arkanoida na NES prezentuje się bardzo atrakcyjnie pod względem wizualnym. W zasadzie wszystko, co widzimy w grze jest wykonane pięknie. Dźwięki również są dobre i skutecznie uprzyjemniają rozgrywkę :)

Po tym przydługim wstępie postaram się odpowiedzieć na nurtujące każdego z Was (nie mówcie, że nie :p) pytanie - co jest tak wciągającego w monotonnym odbijaniu piłeczki? Przede wszystkim ta z pozoru prosta czynność wymaga nie lada zręczności i koncentracji. Pierwsze poziomy w Arkanoidzie zapewne większość jest w stanie dosyć szybko ukończyć, ale każdy następny jest trudniejszy, uwierzcie, że z czasem trzeba się nieźle napocić żeby zbić wszystkie klocki (poukładane nieraz w bardzo ciekawe figury :]). Druga sprawa to niesamowita frajda, piłeczka z każdym odbiciem przyspiesza i po kilkudziesięciu sekundach jest już baaardzo trudno ją opanować a ukończenie etapu bez straty szansy sprawia sporo przyjemności i tyleż samo satysfakcji :) No i na koniec - możliwość gry dwuosobowej. Gra się co prawda "na przemian", ale i tak nie ma nic fajniejszego niż pokazać przeciwnikowi, że potrafimy przejść piętnaście poziomów bez straty nawet jednej piłki ;]

Jak już pisałem - pewnie każdy grał w jakąś wersję Arkanoida, ale mimo wszystko warto pobrać tą "z Pegasusa" i w wolnej chwili odpalić ją na emulatorku. Przekonacie się, że mimo upływu lat, ta gra nadal sprawia wiele przyjemności (i momentami problemów z jej przejściem ;])
Autor: Evil

Arkanoid z pegasusa pobierz, nes

Powróć do listy gier na "A"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!