Asterix

Gry na NES - AsterixGry na NES - Asterix 2

Lubicie komiksy z Asterixem? Może kreskówki albo filmy? Ta gra pozwoli Wam wcielić się w postać sympatycznego Gala, który dzięki sprytowi (i magicznemu napojowi :p) rozprawia się z hordami rzymskich rycerzy.

Gra Asterix jest uroczą platformówką z grafiką i klimatem przeniesionymi rodem z komiksu. Muszę przyznać, że do tego typu produkcji jestem nastawiony z założenia sceptycznie (nazywam to zarabianiem na popularności wypracowanej przez innych :]), jednak po załączeniu gry zostałem mile zaskoczony. Nie dość, że wszystko wygląda ślicznie, dźwięki też w jakimś stopniu nawiązują do wersji "kreskówkowej", to w dodatku mamy do czynienia z ciekawą fabułą (Rzymianie porwali Obelixa i trzeba tegoż grubasa odbić :p). Twórcy dali nam możliwość jedynie gry samemu (brak trybu dla dwóch graczy), mamy natomiast wybór poziomu trudności, co ucieszy zarówno starych platformowych wyjadaczy, jak i pogrywających w tego typu gry od czasu do czasu :) Jak wygląda rozgrywka? Standardowo - chodzimy po planszach widzianych "z boku", zabijamy Rzymian i dzikie zwierzęta, zbieramy gwiazdki, które w odpowiedniej ilości przekładają się na dodatkowe "życie" dla naszego małego bohatera. Po prostu - klasyczna platformówka, oczywiście jest też to, czego zabraknąć w tej historii nie mogło - magiczny napój, po którego wypiciu Gal staje się mini wersją Schwarzenegger'a ;p Naprawdę warto zagrać żeby to zobaczyć.

Gdybym miał krótko podsumować - w Asterixie nie ma nic przełomowego, nie doszukacie się tu elementów, których nie można znaleźć w innych grach platformowych (w zasadzie wszystkie gry opierają się na utartych schematach, więc trudno się dziwić). Jest to po prostu solidna produkcja z wartką akcją, wymagająca troszkę sprytu i zwinności palców. Ot miła rozrywka i z pewnością gratka dla miłośników przygód dzielnego Galijskiego woja. (do których - przyznaję bez wstydu - jak najbardziej się zaliczam :])

Uwaga!!! Gra nie działa poprawnie pod emulatorem RockNES X (są problemy z wyświetlaniem tekstur, nie wiem czy na wszystkich wersjach, próbowałem na RockNES X 2.0 pl). Zalecam emulator Nestopia – tu działa bez zarzutów.
Autor: Evil

Asterix z pegasusa pobierz, nes

Powróć do listy gier na "A"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!