Back to the Future

Gry na NES - Back to the FutureGry na NES - Back to the Future 2

Back to the future (Powrót do przyszłości), nie przesadzę jeśli napiszę, że ten film stał się legendą kina. Podobnie sprawa się ma z niezbyt popularną grą o tym samym tytule.
Na początek chcę ostrzec - opisywany przeze mnie twór nie jest żadną superprodukcją i pewnie zdecydowana większość w ogóle o tej grze nie słyszała, ale jest to tak wielki klasyk, że nie można o niej nie wspomnieć na stronie dotyczącej NES-a.

O co chodzi? Biegniemy przed siebie (jako Marty McFly) ulicą do najbliższego skrzyżowania (mamy określony czas, w którym trzeba się zmieścić). Kiedy już dobiegniemy... Biegniemy dalej :) Naszym celem podczas tej pospiesznej wędrówki jest zbieranie zegarków, które pozwolą uratować naszą przyszłość. Utratę naszego "jutra" symbolizują twarze postaci ukazanych na dole ekranu, które z biegiem czasu znikają. Przywrócenie wszystkich zdjęć następuje po zebraniu 100 zegarków. Dodatkowo mamy do zdobycia power-upy - kulę do kręgli, która niszczy przeciwników oraz deskorolkę, która (jak można wywnioskować ;]) pozwala bohaterowi poruszać się nieco szybciej.

Grafika i muzyka w BTTF są na poziomie miernym, ale jeśli wziąć pod uwagę, że gra (w wersji na NES) jest z 1985 roku, to można powiedzieć - nie jest źle :) Jeśli chodzi o możliwości rozgrywki, również wygląda to marnie - tylko tryb dla jednego gracza bez żadnych możliwości manewru (nie ma wyboru poziomu trudności), jednak spójrzmy wyżej - 1985! - czego się spodziewać? ;p

Powiem wprost, nie jest to gra dla wszystkich. Nawet więcej - jest to gra dla nielicznych, głównie dla osób, które chcą się zagłębić w klasykę, początki gier na NES (i nie tylko, bo Back to the future wyszło także na ZX Spectrum, Amstrad CPC i Commodore 64). Electric Dreams Software wydało grę bardzo dobrą jak na "swoje czasy". Dzisiaj jest to już tylko wspomnienie. Znam jednak ludzi, którzy twierdzą, że takie gry się nie starzeją. Oceńcie sami...
Autor: Evil

pobierz back to the future z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "B"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!