Bad Dudes

Gry na NES - Bad DudesGry na NES - Bad Dudes 2

Oto przed Wami kolejna z gier, które sprawiły, że pokochałem NES :p Bad Dudes (znane też jako Bad Dudes vs Dragon Ninja), to genialna platformówka wydana w 1989 roku przez Data East. Głównymi bohaterami są Blade i Striker (tytułowi źli faceci), którzy sieją spustoszenie robiąc piękną rozpierduchę na lewo i prawo :)

Grafika (szczególnie animacje) jak i dźwięki prezentują się imponująco jak na czas, w którym powstały. Rozbudowane elementy tła - poobijane ściany budynków, ciężarówki itp., to wszystko wygląda fantastycznie, aż grać się chce :] Muzyka jest wyjątkowo bojowa, co pomaga jeszcze lepiej wczuć się w rolę miejskiego zabijaki.

Fabuła i cel gry - a czy w takich grach chodzi o fabułę? :p Możemy skopać tyłek każdemu, kto ośmieli się stanąć na naszej drodze. Pojawia się niby coś na kształt misji, które mamy wykonać, ale nie oszukujmy się - to jest platformówka w starym, dobrym stylu a nie symulator żołnierza, wystarczy wszystkich zabić i iść w prawo ;) Poziomy są wykonane w taki sposób, aby nie nużyć. Raz chodzimy po mieście a w kolejnym etapie skaczemy po wagonach rozpędzonego pociągu (chyba nie z PKP, bo jedzie za szybko :p). Szkoda, że za różnorodnością otoczenia nie idzie zróżnicowanie przeciwników, praktycznie cały czas atakują nas różnego rodzaju wojownicy ninja (nie można było ubarwić jakimś dresiarzem? ;]). Na całe szczęście pod koniec każdej planszy czeka na nas bardziej "przypakowany" rywal (nie-ninja ufff...).

Jeśli chodzi o sam system walki, to prezentuje się całkiem nieźle - możemy przeciwnika obić, skopać tradycyjnie, skopać z półobrotu, skopać z wyskoku (...) :p Oprócz tego możemy używać broni, którą upuszczą "zwalczone" przez nas natręty. W Bad Dudes mamy możliwość gry samemu, bądź w dwie osoby (a to jest właśnie kwintesencja tego typu produkcji).
Autor: Evil

pobierz Bad Dudes z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "B"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!