Balloon Fight

Gry na NES - Balloon FightGry na NES - Balloon Fight

Balloon Fight - już sam tytuł wywołuje u mnie delikatny uśmiech. Pewnie każdy z Was spędził dziesiątki godzin grając z kumplami w tą grę :)

Wchodziła ona w skład - można śmiało powiedzieć - legendarnego "168 in 1" oraz wielu innych wartościowych kartridży "multigiercowych" (sam wymyśliłem to słowo ;] czyli takich, na których znajdowało się więcej niż jedna gra :p). Ale początkowo, w 1984 roku wyszła jako "oddzielna" produkcja.

Ciężko przypisać Balloon Fight do konkretnego gatunku. Platformówka? Gra akcji? Wszystkiego po trochę. Bo czym niby jest gra, w której latamy ludzikiem podczepionym pod dwa baloniki i przebijamy baloniki innych użytkowników ruchu lotniczego? :p

Jedno jest w stu procentach pewne i piszę to z pełną odpowiedzialnością - ta gra jest stworzona do zabawy dwuosobowej! Istnieje oczywiście tryb dla jednego gracza, ale to już nie to samo :) Przypadkowe (albo i nie przypadkowe ;]) zderzenia w powietrzu z "towarzyszem broni" czy wepchnięcie go w paszczę ryby, która ciągle patroluje okoliczny zbiornik wodny - czy może być coś wspanialszego?

Krótko o grafice - mam wielki (poważnie, ogromny :]) sentyment do tej gry, więc powiem, że jest średnio (gdybym nie miał sentymentu - słabo ;p). Wszystko jest wykonane trochę "niechlujnie", jeśli już robiłbym taką zabawną grę, to raczej użyłbym żywych, jaskrawych barw, tutaj natomiast otoczenie, jak i same postacie są ponure, niby jest w dużo kolorów, ale wszystkie jakieś takie stonowane i posępne (a może to tylko moje wrażenie?).

Warstwa dźwiękowa z kolei pasuje do rozgrywki - proste, zabawne dźwięki, chwilami (np. po ukończeniu etapu czy na planszach bonusowych) pojawia się sympatyczna muzyka.

Nie będę namawiał do pobierania, bo każdy, kto grał (a zapewne było takich wielu) wie, że warto. Gra jest z założenia prosta, ale z czystym jak biel Vizira sumieniem mogę napisać, że to jeden z najlepszych tworów na NES przeznaczonym do zabawy dla dwóch osób...
Autor: Evil

pobierz Balloon Fight z pegasusa, nes pobierz Balloon Fight PL z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "B"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!