Baseball

Gry na NES - BaseballGry na NES - Baseball

Baseball firmy Nintendo znajdujący się na karcie 168 in 1 jest jedną z najlepszych gier na 2 graczy z całej składanki.Dzięki grze można szybko zrozumieć w jakimś stopniu zasady gry w baseball:P

Wybieramy sobie literkę odpowiadająca za nazwę drużyny i zaczynamy grę. Gramy na zmianę jeden (set?) miotaczem, jeden pałkarzem.

(od tej linijki będe starał mówić tak bardzo nieprofesjonalnie o baseballu jak tylko umiem :P)

Grając pałkarzem mamy możliwość kontrolowania reszty zawodników którym uda się wejść na bazę(?) przeciwnika oraz kontrolowania samego pałkarza, a co za tym idzie siłę uderzenia kijem jak i swoje ustawienie.
Celem pałkarza jest albo wybicie piłki na home run, czyli za trybuny, albo uderzenie które wyśle piłkę gdzieś w głąb boiska, co daje nam szanse na zdobycie kolejnej bazy. Jeżeli przeciwnik złapie piłkę i odrzuci piłkę do bazy do której biegniemy, to wtedy wylatujemy z boiska. Możemy też zrobić foul czyli jeżeli piłka przekroczy jedną z dwóch linii najbliższych naszego pałkarza.

Jako rzucający możemy kontrolować wszystkich pozostałych na boisku, których celem jest złapanie piłki i odrzucenie do którejś z baz oraz samego rzucającego którym kontrolujemy siłę rzutu oraz rodzaj z jakim ją rzucamy. Celem rzucającego jest wykonanie takiego rzutu by ten utrudnił jak najbardziej w trafieniu piłki pałkarzowi, a w najlepszym razie sprawić by nie trafił w piłkę.

Prawdziwa zabawa w tej grze zaczyna się gdy gramy z kimś znajomym, sama rozgrywka dostarcza wtedy dużych emocji i stanowi niezłe wyzwanie:) Więc jeżeli macie akurat obok siebie jakąś osobę która chce z wami pograć (lub jak umiecie ją zaszantażować) to nie pozostaje nic innego jak włączyć pegazłoma lub emulator by przekonać się kto jest lepszy :)
Autor: Potak

pobierz Baseball z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "B"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!