Battle Tank

Gry na NES - Battle TankGry na NES - Battle Tank

Bardzo ciekawy symulator jazdy czołgiem. Z tych gier co znam to chyba jedyny taki symulator(jeżeli się mylę to proszę poprawić).

Świat ogarnęła wojna... Ty jako dzielny żołnierz masz stawić czoła wrogom. Ale nie pieszo, o nie! Armia okazała się hojna i dała ci własny czołg. Teraz zasłuż się! Zwalczaj wrogów w imię ojczyzny! Niszcz jego budynki! (Bo w zasadzie, to nie masz wyboru.) :D

To może teraz kilka słow o tym, jaki ten czołg. Ano wyposażono Cię w 4 rodzaje broni: potężne działo 150mm, wyrzutnię rakiet, wyrzutnię pocisków oślepiających oraz działko .50cal. Jeżeli chodzi o pancerz to całkiem solidny, zniesie on 6 strzałów. Jak to na wojnie zwykle bywa, amunicji zawsze jest za mało, podobnie sprawa ma się z paliwem.

W grze masz do pokonania kilka etapów (nie pamiętam ile ich dokładnie było :D), oczywiście na każdym z nich są różni wrogowie do pokonania. W jednym walczysz z samymi czołgami, w innych dochodzą już chociażby helikoptery. Bardzo dobra jest opcja radaru, który daje obraz w którym kierunku się poruszać i jakich miejsc unikać (pola minowe i parę innych).

Grafika jest całkiem przyzwoita, nie powiem że to całkowita rewelacja, ale nie jest też najgorzej, wszelkie elementy wyglądają tak jak powinny. Oprawa dźwiękowa jest na średnim poziomie, jeden motyw muzyczny, który w zasadzie nie występuje podczas wykonywania zadań, parę odgłosów wystrzałów no i dźwięk ruszonych z miejsca pojazdów.

Grywalność. Na pegasusie sprawiała mi wiele frajdy, na symulatorze już mniej. Jednak fajnie jest czasem pojeździć czołgiem i porozwalać to i owo. Może komuś da tyle radości co mnie kiedyś.

Podsumowując, Battle Tank to świetny symulator. Mimo że jest trochę wybrakowany, to jednak zawsze będę do niej wracał. Może to sentyment, może to mój destruktywny dla otoczenia charakter. Tak czy inaczej, spróbować polecam'każdemu.
Autor: Orlasek

pobierz battle tank z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "B"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!