Battletoads & Double Dragon - The Ultimate Team

Gry na NES - Battletoads & Double Dragon - The Ultimate TeamGry na NES - Battletoads & Double Dragon - The Ultimate Team 2

Bierzemy sprawy w swoje ręce i ratujemy świat... Ta tematyka jest w grach oklepana jak piłka po rozgrywkach Playoff NBA. Niewiele jest jednak produkcji, które potrafią wzbudzić w graczu prawdziwe emocje, poczuć brzemię odpowiedzialności. w końcu na naszych barkach spoczywa los miliardów istnień :)

Dzieło firmy Rare, jest platformową nawalanką (lub chodzoną bijatyką jak kto woli :p), naszym celem jest bezwzględna anihilacja wszystkiego, co się rusza i zechce stanąć nam na drodze. Do dyspozycji mamy piątkę bohaterów, dwóch z nich znamy z legendarnej serii Double Dragon (Billy i Jimmy, fantastyczny duet prawda? :p). Jest też swoisty tercet egzotyczny - żaby znane z gry Battletoads. Ta mieszanka wybuchowa potrafi roznieść w proch i pył każdego wroga. A tych mamy w grze do licha - Od robotów, przez przypakowanych panów (i panie) aż po zmutowane zwierzęta, których pochodzenia ani gatunku nie jestem w stanie określić :) Na końcu każdego etapu czeka dodatkowo boss - "trochę" silniejsza postać, nad którą trzeba popracować zanim spuści się jej porządny łomot. System walki jest dosyć prosty, ale bardzo efektowny. Oprócz standardowego bicia i kopania, w niektórych misjach, pojawia się możliwość korzystania z upuszczonych przez przeciwnika kijów czy lasek dynamitu. Poziomy w grze są zróżnicowane, nie ma mowy o typowym "idź w prawo, zabij i idź dalej". Są plansze, po których podróżujemy na skuterze (? tak wygląda, ale unosi się nad ziemią :p) czy też małym statkiem kosmicznym. Podczas jednej z misji wykonujemy zjazd na linie (zapożyczenie z gry Battletoads). W B&DD mamy możliwość gry w pojedynkę oraz dwa tryby gry "z kumplem" (tu z kolei zapożyczenie z Double Dragon, w jednym trybie możemy przypadkiem obić współtowarzysza a w drugim "mijamy się" jakby go nie było :p).

Moim zdaniem Battletoads & Double Dragon jest pozycją obowiązkową dla każdego, kto szuka nieskrępowanej rozrywki, przepasanej dozą humoru (kop zasadzony przez żabę, którego nie powstydziłby się Maradona :D). Zapewniam, że rozpoczynając przygodę z tą grą, macie murowane dłuuuugie godziny pełne emocji (zwłaszcza grając w dwie osoby), których nie dostarczą Wam nawet superprodukcje na konsole nowej generacji...
Autor: Evil

pobierz Battletoads & Double Dragon z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "B"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!