Battletoads

Gry na NES - BattletoadsGry na NES - Battletoads

Battletoads, to "chodzona bijatyka" stworzona przez Rare, wydana na NES w 1991 roku. Fabuła jest banalna :p Jeden z bohaterów (przypakowany płaz) latał po kosmosie wraz z uroczą księżniczką, [Dramaturgia_ON] podczas tej podróży zostali oni wessani na pokład wielkiego statku Ciemnej Królowej. [Dramaturgia_OFF]. Na pomoc ruszają pozostali z wielkiej żabiej trójcy. No, to by było tyle o fabule :)

Początek może nie jest specjalnie zachęcający, ale nie dajcie się zmylić! :p Otóż dalej będą już (prawie) same pozytywy. Zacznę od tego, że ciężko jednoznacznie sklasyfikować Battletoads, nazwałem ją "chodzoną bijatyką", ale gra ma też elementy zręcznościówki, platformówki a nawet... Hmmm gry wyścigowej. Już spotkanie z pierwszym bossem uświadamia nas, że nie mamy do czynienia z klasyczną nawalanką ;) Nie będę się za dużo rozwodził, bo po prostu trzeba to wypróbować samemu, powiem tylko, że w grze spotkamy zjazd na linie do krateru (jaskini?) oraz bardzo dynamiczne etapy z deską surfingową, bądź skuterem.

Sterowanie jest proste, widać, że w Battletoads chodzi przede wszystkim o dobrą, dynamiczną zabawę. Jeden przycisk odpowiada za skok, drugi za uderzenie (bądź zasadzenie gigantycznego koooopa :p). Banalny system sterowania, nie przekłada się niestety (a może "stety") na poziom trudności gry, który jest bardzo wysoki. Początki może nie wyglądają, aż tak strasznie. Obijamy jak leci wszystkich wrogów, ale np. etap ze skuterami (poduszkowcami? Bo to się unosi ewidentnie :p) jest szalenie trudny, końcowej części przejazdu trzeba się wręcz wyuczyć na pamięć, bo nie ma czasu na reakcję, trzeba działać automatycznie :/

Oprawa wizualna jest w sumie przyzwoita, chociaż tła są wykonane troszkę minimalistycznie :p Brakuje w nich jakiegoś "dynamizmu", ale można uznać, że grafika pasuje klimatem do rozgrywki i specjalnie się czepiać nie trzeba. Podobnie rzecz się ma z muzyką i odgłosami walki. Bez rewelacji, ale bardzo dobrze dopełniaja dzieła firmy Rare :) Na uwagę zasługuje też "muzyka" podczas wciśnięcia pauzy. Takie rytmiczne bity, oddające bojowy nastrój :)

Podsumowując - Battletoads, to świetna gra. Dynamiczna, z dobrą oprawą audiowizualną i bardzo wysokim poziomem trudności. W zasadzie, to jedyny "minus" tej gry, nie licząc fabuły, która akurat w przypadku tego typu produkcji nie wpływa specjalnie na jakość rozgrywki. Moim nieskromnym zdaniem jest to jedna z najlepszych gier, jakie wyszły na staruszka od Nintendo. W trybie dla dwóch graczy nawet dzisiaj może dać wiele radości. Absolutnie polecam!
Autor: Evil

pobierz Battletoads z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "B"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!