Big Nose Freaks Out

Gry na NES - Big Nose Freaks OutGry na NES - Big Nose Freaks Out

Kolejna część jaskiniowca z nienaturalnie dużym nosem. Tym razem Code Masters uczynili z niego szaleńca, bo w tej grze jeździ on na deskorolce z jednym kółkiem.

Rzecz ma się tak: nasz główny bohater po swojej ciężkiej wędrówce z poprzedniej części chciał wpłacić na lokatę oszczędnościową w Getin Ba... znaczy sie dać pieniądze - kości do banku. Jednak przed samym wejściem, zielony dinozaur rzuca mu z kamienia w łeb i zabiera wszystko. Big Nose postanawia zebrać od nowa cały szmal... Wskakuje na deskę, bierze swoją maczugę i pędzi przez świat w pogoni za gotówką.

Jak to się zawierało w poprzedniej części, ma na swojej drodze mnóstwo przeciwników, od zbuntowanych roślin i owadów do fikuśnych stworzeń o bliżej nieokreślonej nazwie. Rozdziałów jest 5, każdy zaś podzielony na kolejne 4 etapy, po których zawsze jest BOSS. Oj tak, jest co przechodzić... A levele wcale nie są takie łatwe, o nie! Wszystkie przypominają jeden wielki Skate-Park pełnym wrogów. Ale możesz napotkać także miłe rzeczy: power-upy w postaci miotanych kamieni, grzybki z kośćmi, punktami, a nawet z dodatkowym życiem! To, że czasem z nich wyskoczy przeciwnik lub wywoła burzę to już całkiem inna bajka. Co ciekawe, wiele pełnych skarbów miejsc jest ukrytych, żeby się do nich dostać trzeba popróbować - wskoczyć w jedno miejsce, przeskoczyć po ścianie... Fajne urozmaicenie w porównaniu do poprzedniej części.

Graficznie przedstawia się to niemal tak samo jak w Cavemanie, wszystko kolorowe, pełne życia chciałoby się powiedziec. Za to kompletną klapą ze strony Code Masters jest brak muzyki w grze! Nie mówię tutaj o menu, w którym muzyczka jest bardzo fajna, ale podczas samej gry jest smutna cisza, niepodobna do poprzednika. Gdyby na to patrzeć, to tak naprawdę jedyny minus jaki można zarzucić.

Grywalność. Nie znam człowieka, który kiedykolwiek zagrał w Big Nose'a i mu się nie spodobał. Jeżeli jeszcze nie próbowałeś - czas zaległości nadrobić. Można tu jeszcze wspomnieć o trybie dla dwóch graczy, którzy grają przeciwko sobie udowadniając, który więcej kości na danej planszy znajdzie lub grając na zmianę.

Biorąc pod uwagę to wszystko śmiem twierdzić, że Big Nose Freaks Out (tłumaczenie: Wielki Nos Oszalał) to gra z wyższej półki jeśli chodzi o platformówki. Panowie z Code Masters znowu udowodnili, że są mistrzami Kodów. Oczywiście, jest kilka niedociągnięć, ale co do czego, to zawsze miło ją wspominam. POLECAM!
Autor: Orlasek

pobierz big nose freaks out z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "B"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!