Big Nose the Caveman

Gry na NES - Big Nose the CavemanGry na NES - Big Nose the Caveman

Ach... żadna platformówka nie zapadła mi w pamięć jak ta. Pamiętam ją przede wszystkim ze "Złotej Piątki". Przygody jaskiniowca z wielkim nosem to obowiązkowa pozycja każdego NESO-maniaka.

Tak, akcja gry ma miejsce w dalekiej prehistorii, kiedy to monetą przetargową były kości, a na ziemi panowały dinozaury. Ludzkość, aby przetrwać musiała polować. Nasz główny bohater chciał zasmakować mięsa pterodaktyla i tak oto zaczynają sie jego przygody. :)

Bez broni nędzny byłby z niego myśliwy. Do dyspozycji ma jednak swoją maczugę, z którą sie praktycznie nie rozstaje. Na całej swojej trasie może spotkać power-upy w postaci miotanych kamieni. Mało tego! Jeżeli będzie tego potrzebował, to może sobie (za kości) zafundować różne bajery od miejscowych handlarzy, których spotyka po niektórych bossach. Żyć nie umierać...

Etapy są różne: od pospolitego chodzenia w prawo i unicestwiania wszystkiego po drodze do nietypowych takich jak latanie prowizorycznym helikopterem zmontowanym z ramienia bohatera i jego maczugi. :)

Grafika jak najbardziej na miejscu (CodeMasters w tej kwestii zawsze byli moim #1), wszystko w ciekawej aranżacji dźwiękowej. Masa różnych dźwięków i kolorowość całego świata jak najbardziej zasługuje na pochwałę.

Grywalność. O tym nie ma co za dużo pisać, po prostu trzeba spróbować ile ta gra daje przyjemności. :)

Podsumowując, Big Nose The Caveman definitywnie wciąga. Może nie jest to aż taki hit jak Mario, ale zdecydowanie każdemu powinna przypaść do gustu. :D
Autor: Orlasek

Pobierz Big Nose the caveman z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "B"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!