Bionic Commando

Gry na NES - Bionic CommandoGry na NES - Bionic Commando

Capcom, to firma legendarna jeśli chodzi o konsolę NES. Bionic Commando był jednym z kroków podczas drogi na szczyt.

Gra jest platformówką z dynamicznymi zwrotami akcji (i standardowym widokiem "z boku"), w której wcielamy się w postać przestępcy, jakby to powiedzieć - delikatnie zmodyfikowanego genetycznie ;) który to dostał od rządu szansę na zadośćuczynienie i ma (jak zwykle) ocalić świat. (a właściwie odnaleźć i uwolnić człowieka, który pomoże tenże świat uratować).

W Bionic Commando jesteśmy zdani tylko na siebie (brak możliwości gry w dwie osoby), mamy do wykonania masę misji, które polegają przeważnie na tym samym - zniszczyć wrogów, czegoś poszukać itd. Przed rozpoczęciem każdego etapu dostajemy "odprawę", w której dowiemy się o co w ogóle walczymy ;) jak również otrzymamy wyposażenie i uzbrojenie, które wykorzystamy w danej misji. Początkowo nasz bohater ma karabin i mechanicznie wysuwaną rękę - wysięgnik, który pozwala się wspinać lub przedostać na drugą stronę przepaści, z czasem dostajemy nowe, potężniejsze rodzaje broni.

Poziom trudności jest zróżnicowany, niektóre plansze są banalne do "wyczyszczenia" z wrogów, inne zaś potrafią przysporzyć kłopotów niejednemu platformowemu wojowi :) Na końcu większości etapów czeka na nas super postać do zwalczenia. Czyli standard w grach platformowych.

Jak przystało na dzieło Capcom, grafika i muzyka stoją na bardzo dobrym poziomie. Jeśli by poszukać gier z tego okresu (1988 rok), ciężko znaleźć tak porządną oprawę audiowizualną.

Wygląd poszczególnych etapów jest wykonany w taki sposób (szczególnie kolorystyka), żeby nie drażnił po kilku chwilach spędzonych przed ekranem.

Nie da się ukryć, że Bionic Commando odniósł na rynku wielki sukces, nikt jednak nie podważy zdania, że był to sukces w pełni zasłużony. Zaryzykowałbym nawet pewne stwierdzenie - ta gra nie tylko stała się przepustką do świata wielkich gier dla firmy Capcom, ale była swoistym punktem zwrotnym w historii gier platformowych. Może o tym świadczyć chociażby fakt, że tytuł ten doczekał się remake'u na konsole nowej generacji i komputery PC.
Autor: Evil

pobierz Bionic Commando z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "B"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!