Blades of Steel

Gry na NES - Blades of SteelGry na NES - Blades of Steel

Blades of steel stworzona w 1987 roku przez Konami jest grą sportową, która jak na tamte czasy oferowała bardzo dużo rozrywki :) Jest dynamiczna,liczą się szybkie podania a do tego możemy bić sie z zawodnikiem który nas atakuje.

W grze mamy do dyspozycji osiem zespołów każdy różni się tylko kolorem, a każdy zespół liczy 5 zawodników + bramkarz. Fajną opcją jest możliwość bicia się z przeciwnikiem. Mamy wtedy nad naszą postacią kropki które odpowiadają za ilość "życia" naszego zawodnika, uderzamy w głowę albo w brzuch przyciskiem B+góra lub dół oraz mamy możliwość blokowania ciosów po przez naciśnięcie przycisku A oraz kierunku bloku - znów góra lub dół. Zawodnik który przegra zostaje znokautowany oraz odesłany na ławkę kar. Dodatkowo jeżeli walka odbywała się na polu karnym jest szansa na rzut karny. Następnym plusem jest mini gierka w którą można zagrać gdy zakończy się druga połowa meczu. Gramy na tablicy z wynikami w Gradiusa co jest po prostu reklamą następnej gry firmy Konami :P Napisy po zniszczeniu bossa po prostu mnie rozbawiają :P

W Blades of Steel zastosowano syntezę głosową dla komentatora które da się słyszeć już na ekranie tytułowym gdzie słychać "Blades of steel" (a raczej fllleeejssoffsill) Po golu zaczynamy grę od środka z okrzykiem "Faceoff"!, a przy każdym podaniu komentator mówi "With the pass". Głos komentatora jest bardzo zniekształcony, jednak czego możemy wymagać od 8 bitowca. Po każdym strzale na bramkę rozlega się aplauz oraz gwizdy co jest fajnym pomysłem, bo od razu się lepiej strzela :) Po zdobyciu gola odgrywane jest Charge, a cały zespół zbiera się w grupkę i cieszy się ruszając łapkami :)

W grze mamy do dyspozycji dwa tryby:

Exhibition oraz Tournament

W Exhibition gracz gra przeciw komputerowi bądź drugiemu graczu.

Natomiast w Tournament nasz zespół ma za zadanie wygrać turniej hokejowy.

Wspinamy sie coraz wyżej w drzewku turniejów,aż do finałów.

Ogólnie jak na rok w którym Blades of Steel został wydany gra prezentuje się bardzo dobrze, może i grafika wyciska ostatniej kropli potu z 8 bitowca, jednak klimat gry, dynamika oraz dźwięki są na tyle dobre że spokojnie mogę polecić tą grę każdemu kto lubi pograć w gry sportowe na Pegasusie.
Autor: Potak

pobierz Blades of Steel z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "B"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!