Bubble Bobble

Gry na NES - Bubble BobbleGry na NES - Bubble Bobble

Gra Bubble Bobble to kolejna gra logiczna, z jaką musiałem się zmierzyć. I to, co mogę o niej powiedzieć już na początku: frustrująca…

W grze wcielamy się w zielonego, małego smoczka, jednak nie ma żadnej fabuły. Mamy 100 plansz, musimy skończyć je po kolei, nie ma żadnych wstawek z rozmowami, żadnego obrazka, czegokolwiek, co pomogłoby nam zrozumieć działania smoka. Tak więc za fabułę, a raczej brak fabuły – minus.

Czas przybliżyć trochę, o co w tej produkcji tak naprawdę chodzi. Jak już mówiłem wcześniej, mamy zielonego smoczka, który musi pokonać każdego stworka na planszy, by przejść dalej. Jak tego dokonać? Nasz smok strzela bąblami. Każdego stwora musimy pochwycić w taki bąbel, a potem jeszcze go przebić, by potworek zginął. Jeśli nie zdążymy z przebiciem, potworek wraca dużo szybszy. Szybszy jest też nasz ostatni przeciwnik na mapie (podobny zabieg zastosowano w Mario Bros). Co do przeciwników, są ich różne rodzaje. Jedne potrafią tylko chodzić, inne latać, a w końcowych etapach będziemy musieli sobie radzić ze strzelającymi potworkami. Wszystkie musimy pokonać.

Wszystkie? Wróć. Jest jeden potworek, na którego nic nie działa. Żadnego bąbla się nie boi. Pojawia się tylko przy napisie „hurry”, a więc gdy gra każe nam się pospieszyć. Ale w późniejszej fazie gry nie mamy szans na zniszczenie rywali, zanim nie wyskoczy na nas ten niezniszczalny stwór. I to on jest głównym, powodem frustracji u graczy. Często też gniew wzrasta za nieprzemyślane, ba, wręcz głupie etapy. A najbardziej bawi mnie to, że gra trudniejsze etapy (57 etap) przeplata tymi nieziemsko wręcz łatwymi (etap 69). A może to celowy zabieg twórców, bo prawdopodobnie przy ok. 90 etapie większość by się powiesiła, gdyby były wciąż trudniejsze od 57.

Nie można zapomnieć o jeszcze jednej ważnej funkcji naszego bąbla. Po wskoczeniu na niego możemy się wzbijać wyżej i wyżej, a w późniejszych etapach jest to wymóg gry.

Grafika jest szpetna, wystarczy zobaczyć screena. A muzykę wyłączyłem po 20 etapie.

Jeśli ktoś lubi się męczyć z grą, może spokojnie spróbować. Ale tu naprawdę będziecie się męczyć. Zaś jeśli ktoś lubi łatwe gry, a mimo to też zechce spróbować… no cóż, ostrzegałem. Frustracja rośnie tu bardzo szybko.
Autor: SzuSzu19

pobierz Bubble Bobble z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "B"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!