Bucky O'Hare

Gry na NES - Bucky O'HareGry na NES - Bucky O'Hare

Bucky O’Hare to platformówka, która opowiada nam przygody królika i jego przyjaciół. Gra została stworzona przez firmę Konami, na podstawie kreskówki o tym samym tytule. Ani bajka, ani gra nie odniosły jednak wielkich tryumfów. Dlaczego?

O kreskówce to ja się za bardzo nie będę wypowiadał, ponieważ nigdy jej nie widziałem. Sama gra za to zaczyna się od tego, że zły kapitan postanowił porwać naszą ekipę podczas wspólnego patrolu. My, jako dowódca grupy, nie pozostawiamy towarzyszy na pastwę losu i wyruszamy im na ratunek. Ta ta ta ta ta dam!!!!!

Nasza ekipa została rozdzielona, a każdy z członków został umieszczony na innej planecie. Niby możemy wybrać, do której się chcemy udać najpierw, ale prawdopodobnie każdy zacznie od najmniejszej planety aż do największej. A więc po kolei: planeta roślinna, magmowa, lodowa, i coś na kształt księżyca. Na każdej z nich, oprócz strzelania, znajdziemy bardzo fajne i bardzo trudne niekiedy etapy zręcznościowe. Np. na planecie nr 2 zacznie nas gonić lawa (a bez wykucia na pamięć drogi ucieczki nie przejdziemy tego etapu). Jest to bardzo dobre urozmaicenie, gdyż samo strzelanie jest chyba zbyt łatwe. Na końcu planety spotykamy bossa, a po pokonaniu go zyskujemy jednego członka grupy, który staje się grywaną postacią, w każdej chwili gotową do wejścia na plac gry. Dodatkowo, każdy z kolegów (ale i my) posiada specjalne umiejętności, które można dodatkowo ulepszać znajdując różne rozsiane po planszy żetony. Możemy wysoko skakać, przyczepiać się do ściany, latać jetpackiem, i atakować wrogów czymś na podobieństwo rakiety samonaprowadzającej. Jest to niekiedy wymagane do przejścia dalej, więc nie da się ukończyć gry zielonym królikiem.

Po zebraniu ekipy, podczas wydawałoby się spokojnego lotu powrotnego, zostajemy porwani raz jeszcze i musimy znów uganiać się za kolegami, tym razem jednak walcząc z nimi, by odzyskać nad nimi kontrolę. Trochę to zagmatwałem, ale gdy zaczniecie grać pojmiecie wszystko w mig.

Grafika jest kolorowa i przyciągająca wzrok, może dlatego że jest kilka rodzajów plansz i wzrok nam się nie skupia na jednym Muzyka też wciąga, ale nie jest to mistrzostwo świata. Na zakończenie dodam tylko, że mamy nieograniczoną ilość kontynuowania gry, dzięki czemu każdy w końcu sobie z nią poradzi. I naprawdę warto poznać przygody zielonego królika.
Autor: SzuSzu19

pobierz Bucky O'Hare z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "B"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!