Bugs Bunny Crazy Castle

Gry na NES - Bugs Bunny Crazy CastleGry na NES - Bugs Bunny Crazy Castle

Królik Bugs, znany wszystkim z kreskówek Looney Tunes, postanowił zajadać się pysznymi marchewkami z Szalonego Zamku. Ale będzie się musiał trochę pomęczyć, by sobie pochrupać…

W grze jest 60 etapów, więc trochę się obiegamy. Na każdym etapie jest określona liczba marchewek, które musimy zebrać. Ale żeby nie było za łatwo, koledzy królika (np. Sylwester albo kaczor Duffy) postanowili mu trochę poprzeszkadzać. Chodzą sobie po całej planszy i próbują nas dotknąć, a my musimy myśleć nie tylko o marchewkach, ale też o nich, bo najmniejszy kontakt z nimi kończy się śmiercią. Na szczęście, nie ma uciekającego czasu, bo zamiast refleksu byłby tylko jeszcze większy stres, a tak wystarczy odpowiednio go wymanewrować w jednych z kilkorga drzwi, albo… zabić rywala.

Do tego może posłużyć nam kilka rzeczy, które tak jak marchewki leżą sobie bezpańsko na ziemi. Możemy zrzucić na rywala skrzynkę albo odważnik, możemy cisnąć w niego rękawicą bokserską, albo wypić miksturę nieśmiertelności, a wtedy sami ich ganiamy po mapce (ale mikstura trwa krótko, więc trzeba uważać). Możemy też nikogo nie zabijać, celem jest tu zebranie marchewek i tyle. Ale to zawsze łatwiej biegać po planszy z jednym przeciwnikiem, niż z pięcioma. Tym bardziej, że te znajdźki są porozstawiane w bardzo sensowny sposób, dzięki czemu da się unicestwić wszystko co żyje na planszy (oprócz nas, oczywiście).

Plansz jest kilka, mogą to być komnaty, lub jakieś nowoczesne laboratoria, gdzie drzwi zastępowane są przez rury.

By było nam jeszcze łatwiej, po każdym etapie otrzymujemy życie. Dzięki czemu za każdym razem możemy gdzieś się pomylić, a za dużo nam to nie zrobi, bo życie odratujemy w tym samym etapie.

Gra wymaga od nas ciągłego myślenia i planowania kolejnych ruchów, tu nic nie osiągniemy w stylu Rambo, ale nie powiedziałbym, że jest jakoś specjalnie trudna. Po prostu, gdy wprowadzimy do myślenia wszystkie szare komórki, grę przejdziemy bez jakichś wielkich trudności.

Podsumowując, trochę długa, wciągająca rozgrywka wymagająca od nas myślenia. Grafika nie powala, ale może się podobać. Co do muzyki, to łatwo wpada w ucho, szkoda tylko, że jest taka krótka. Ale ogólnie to nic tylko ściągać i wreszcie powysilać mózgi…
Autor: SzuSzu19

pobierz Bugs Bunny Crazy Castle z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "B"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!