Captain America and the Avengers

Gry na NES - Captain America and the AvengersGry na NES - Captain America and the Avengers

Captain America and the Avengers to gra oparta na podstawie komiksów o słynnym Kapitanie Ameryka i jego przyjaciół z grupy Avengers. Wydana w 1991 roku przez Data East Corporation.

Głównymi bohaterami są oczywiście tytułowy Kapitan Ameryka i jego przyjaciel - łucznik Hawkeye. Ich zadaniem jest "odbić" kompanów porwanych przez mściwego łotra Mandarina, który chce przejąć władzę nad światem.

Fabuła niby "oklepana" i nudna, ale w trakcie gry akcja nabiera tempa.

Mamy do dyspozycji dwie postacie, które w zależności od poziomu trudności możemy zmienić. Kapitan Ameryka posiada tarczę, zaś Hawkeye - łuk. Do pokonania mamy sześciu bossów. Sami wybieramy sobie trasę, która przedstawiona została na mapie za pomocą miast USA. Podczas rozgrywki mamy do czynienia z niewielka ilością przeciwników. Będziemy musieli chodzić po murach, skakać po budynkach i ruchomych platformach. Po drodze możemy zbierać tzw. kamienie enegrii, które ułatwią nam grę w późniejszym etapie.

Do wyboru mamy takie miasta jak Philadelphia, Tampa, Charleston, Nowy Jork i wiele innych.

Gra oferuje również możliwość stoczenia pojedynku z drugą osobą :)

Grafika nie powala na kolana. Ładne kolory, płynne animacje. Nic więcej. Mapy wielokrotnie się powtarzają, tyle tylko, że maja zmienione kolory. Przykładem na to są Columbia i Pittsburgh lub Charleston i Omaha. Rażącą w oczy wadą jest tło pułapki "Red Alert". Można dostać oczopląsu od przewijających się ciągle kratek.

Z kolei na brawa zasługuje oprawa muzyczna. Pomimo tego, że jest trochę monotonna, to nadaje całej grze tempa. Jest dopracowana w najmniejszym calu, podczas rozgrywki czuć to napięcie, jakie tworzy. Bez dwóch zdań należą się pochwały.

Ciągłe walki i odkrywanie następnych poziomów wciąga na wiele godzin. Cała akcja nie zwalnia tempa ani na chwilę. I chociaż gra nie jest wykonana idealnie to z pewnością przykuwa do ekranu telewizora lub komputera. Moim zdaniem jest to jedna z najlepszych platformówek wydanych na konsolę NES.
Autor: Arancie

Captain America and the Avengers Pegasus, pobierz grę

Powróć do listy gier na "C"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!