Castle of Dragon

Gry na NES - Castle of DragonGry na NES - Castle of Dragon

Co zrobić, kiedy wielki, czerwony, zły smok porwie piękną blond dziewicę? Znaleźć sobie inną? Nie! Przywdziać płytową zbroję i ruszyć białogłowie na ratunek? Jak najbardziej!

Castle of Dragon nie jest grą odkrywczą. Nie znajdziemy w niej nic, czego nie byłoby już wcześniej. Rycerze? Było. Księżniczki? Było. Smoki? Jak wyżej. Sam system rozgrywki też nie jest nowością. Ponadto mówi się, że jest poniekąd kopią gry Sword Master. Ale to wcale nie znaczy, że gra nie zasługuje na naszą uwagę.

Moim skromnym zdaniem Castle of Dragon jest pozycją trudną. Niewprawionemu graczowi sprawi wiele problemów przejście nawet początkowych poziomów. Każdego z potworów trzeba pokonać pojedynczo, nie wystarczy beznamiętne machanie mieczem - dla większości przeciwników należy obrać odpowiednią technikę i poświęcić odpowiednio długą chwilę.

Pomiędzy poszczególnymi lokacjami czeka nas walka z bossami - członkami rodziny smoków, które porwały naszą księżniczkę. Za dużego plusa uważam różnorodność wrogów,którzy usiłują zakończyć naszą podróż. Z biegiem czasu zmienia się ich siła, dlatego kolejne poziomy sprawiają nam taką trudność. W grze dostaniemy okazję zwiedzenia wielu różnych lokacji: lasu, pustkowi i zamków, którego każde piętro ma charakterystyczne otoczenie i wrogów. Podczas rozgrywki zbieramy wiele itemów, ulepszacze i zbroi, i broni, co pozwala nam m.in. na ciskanie piorunami na odległość czy też wymachiwanie długą buławą, co bardzo ułatwia nam pogrom zombiaków i czarownic.

Grafika jest dość ładna, dużo żywych kolorów, szczególnie wnętrza zamkowe wyglądają naprawdę imponująco. Muzyka nie jest denerwująca, zmienia się też w zależności od lokacji, co zawsze biorę za wielką zaletę - bo nawet najlepszy kawałek, kiedy jest zapętlony i grany w nieskoczoność - potrafi zirytować.

Grywalność? Tak jak mówiłam, gra nie należy do najłatwiejszych. Przeciętnego gracza (jak choćby mnie) może łatwo zniechęcić. Wprawieni w boju NES-owi wymiatacze nie powinni mieć za to takich problemów, im ta pozycja przyprawi dużo więcej rozrywki.

Podsumowując, grę polecam, bardziej dla zaawansowanych niż początkujących, bo takich graczy nie zniechęci poziom trudności Castle of Dragon. Nie jest to arcydzieło, ale na pewno warto poświęcić jej trochę uwagi.

Ocena: 6/10

Autor: kasiappp111

pobierz Castle of Dragon, nes

Powróć do listy gier na "C"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!