Castlevania III - Dracula's Curse

Gry na NES - Castlevania III - Dracula's CurseGry na NES - Castlevania III - Dracula's Curse

Raz na 100 lat Książę Dracula powraca do swego zamku Castlevania, by wraz ze sługami ciemności zapanować nad światem ludzi. Krąg wieku właśnie się zamyka. Ludzie potrzebują bohatera, powstań wojowniku, już pora...

O co chodzi - Jako potomek dynastii Belmont wyruszasz do zamku Draculi, by raz na zawsze stawić mu czoła i wprowadzić spokój w życie mieszkańców Transylwanii. Bierzesz zatem w dłoń legendarny bicz (Vampire Killer - Zabójca Wampirów) i ruszasz rozprawić się z Księciem Mroku oraz hordami jego poddanych. Gra jest połączeniem przygodówki z platformówką (i horrorem). Mamy tu klasyczny widok "z boku", występuje tylko tryb dla jednego gracza, co też jest swoistym standardem wśród gier z rozbudowaną fabułą.

Kiedy już zaczniemy swoją podróż do zamku Hrabiego od razu zauważymy, że poziom trudności narasta z minuty na minutę, początek jest "na rozruch" - tu jakiś duch, tam jakaś zjawa ;) po chwili otaczają nas już na tyle pokaźne grupy wszelkiego rodzaju upiorów, że ciężko się ogonić. Dodatkowo każdy etap kończy się walką ze znacznie potężniejszym przeciwnikiem (czyli norma ;p). Gdyby więc nie zagłębiać się w fabułę mamy najzwyklejszą "chodzoną rozwalankę". Trzeba jednak wspomnieć o tym, co w zasadzie jest w Castlevanii najważniejsze - klimat! (a właściwie KLIMACIOR!) Programiści z Konami stworzyli niebywałą oprawę, połączenie mrocznej muzyki z ponurą grafiką robi kapitalne wrażenie (może dziś już nie tak wielkie, ale pomyślcie - kilkanaście lat temu ;p). Wnętrze zamku wywołuje poczucie osamotnienia, lęku - poważnie gdy byłem dzieckiem bałem się grając w to cudo. (teraz już się nie boję... gram przy zapalonym świetle ;p).

Jeśli ktokolwiek z Was nie grał nigdy w produkt z serii Castlevania, to musi zaległości natychmiast nadrobić. Wersja z NES jest klasyką, prawdziwym majstersztykiem. Chwała twórcom i mój osobisty szacunek (prywata a co ;])

I pamiętajcie – stuletni krąg czasu właśnie się zapętlił...
Autor: Evil

pobierz Castlevania 3 z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "C"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!