Castlevania

Gry na NES - CastlevaniaGry na NES - Castlevania

Rok 1691, spokój zagościł w Transylwanii. Mieszkańcy już zaczynają zapominać o czasach w których złe moce, nawiedzały miasteczko. Niektórzy ludzie pamiętają… pamiętają o tym, że zły hrabia Dracula nawiedza te ziemię co sto lat, sprowadzając ze sobą hordy piekielnych stworów. Gdy Książe wraca do swojego zamku Castlevania, wzywa armię swoich plugawych stworzeń, aby unicestwiły rasę ludzką.

Śmiałkiem, który będzie chciał się nim rozprawić jest Simon, potomek rodu Belmont. Bohater dzierży legendarny bicz zwany Pogromcą Wampirów, z którym wyrusza do zamczyska, aby unicestwić Dracule…

Kiedy zaczniemy rozgrywkę, naszym oczom ukazuje się dosyć przyjemna grafika. Oprawa dźwiękowa jest znakomita, muzyka bardzo uprzyjemnia nam grę, grywalność też jest na bardzo wysokim poziomie.

Co do klimatu gry to jest niczego sobie, już samo intro napawa nas o gęsią skórkę, nasz bohater stojący przed mroczną bramą, a w tle wielkie straszne zamczysko i jeszcze ta muzyka dodaje trochę od siebie. Za młodu jakoś dziwnie się w to grało jeszcze przy zgaszonym świetle… MASAKRA :)

W grze mamy do przejście siedem plansz, od samej bramy zamku do komnaty hrabiego, po ukończeniu każdej rundy walczymy z niełatwymi bossami, a na końcu siódmego levela walczymy z samym Draculą.

Moim zdaniem programiści z Konami stworzyli cudeńko, ma wszystko co powinna mieć dobra gra: fabuła, dźwięk, oprawa graficzna, grywalność i klimat. Ktoś kto w to nie grał, niech szybko to zrobi bo warto.
Autor: Krytyk

pobierz Castlevania z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "C"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!