Chip 'n Dale Rescue Rangers

Gry na NES - Chip & DaleGry na NES - Chip & Dale

W 1990 firma Capcom wydała na świat Chip 'n' Dale Rescue Rangers.

Gra oferuje grę zarówno na jednego gracza jak i na dwóch w trybie współpracy co jest chyba najlepszym wyjściem, gdyż wtedy da się najfajniej pograć. Gra ma mniejszą paletę barw niż Rescue Rangers 2, ale i tak nie zmienia to faktu że jest bardzo ładną i kolorową grą.

Więc o co chodzi w grze? Musimy pokonac Fat Cata, ale żeby do niego dotrzeć musimy pokonać kilkanaście swiatów, każdy całkowicie inny.

W pokonaniu mechanicznych psów, różnego rodzaju pszczół, robaków i innych wrednych wrogów pomagają nam rozmieszczone na mapie skrzynki, którymi rzucamy w przeciwnika. Poza zwykłymi skrzynkami jako broni możemy użyć kawałka metalu (coś w tym rodzaju), bomb, jabłek, jak i kawałków drewna. W grze warto przeszukiwać skrzynie gdyz za każde sto kart z rysunkiem kwiatka otrzymujemy 1 up.

Każda z plansz, na której zagramy (a możemy sobie w pewnym momencie wybrać gdzie chcemy sie udać, co stanowi duży plus) znajdziemy inną gamę przeciwników, oraz zupełnie inny etap. Już w pierwszym etapie zmieniamy scenerię wspinając się na słupy wysokiego napięcia, by potem trafić do laboratorium. Napotakmy także etap w fabryce jak i etap w lesie, a nawet popływamy motorówką :)

Gra jest bardzo grywalna, mimo że nie jest bardzo trudna, nie wiem czy tak mam po prostu z racji ze w dzieciństwie dużo w tę część grałem, ale za każdym razem jak włączam tą grę muszę przejść chociaż 1 etap :) Muzyka jest dobra, wpada w ucho co najważniejsze jest różnorodna i nie przeszkadza nam w graniu.
Autor: Potak

pobierz Chip and Dale z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "C"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!