City Connection

Gry na NES - City ConnectionGry na NES - City Connection

Platformówka w której zasiadamy za kierownicą niewielkiego czerwonego pojazdu pędzącego przez szosy najróżniejszych miejsc na świecie :P Samochód ten z pozoru normalny skrywa jednak pewną tajemnicę, mianowicie nie można go zatrzymać. Chodzą słuchy, że scenarzyści „Speed- niebezpieczna szybkość” właśnie od tej gry zaczerpnęli pomysł na główny wątek filmu. Ów samochód posiada jako standardowe wyposażenie funkcję skoku, przez co gra nie jest tylko monotonnym pokonywaniem kilometrów wraz ze skręcaniem co jakiś czas.

Celem gry jest malowanie na biało drogi a dokładniej mówiąc, aż kilku poziomów dróg składających się z odcinków. Z każdą kolejną planszą zmienia się tło, czyli miasto w którym jesteśmy. W ukończeniu poziomu wybitnie przeszkadzają nam wystające z ziemi kolce, obrzydliwe koty z chorągiewką no i policja. Na tych ostatnich mamy sposób- podczas podróży zbieramy puszki z olejem, którymi możemy strzelać do policyjnych wozów (wbrew pozorom to działa ^^ ). Bonusy, bonusy, bonusy. Raz na jakiś czas pojawia się balon, po zebraniu którego następuje automatyczne przeniesienie do następnej planszy (w porywach jest to przeniesienie o kilka plansz).

Teraz trochę o irytacji, tutaj osiąga ona apogeum przy pojawianiu się obrzydliwych kotów. Najczęściej na dolnym poziomie, bądź przy dłuższej jeździe po platformie. Jest to chyba jedyny istotny mankament tej gry. Nawet jeśli posiadamy refleks i w porę spostrzeżemy obrzydliwego kota, po kilku zwrotach i skokach w magiczny sposób na horyzoncie pojawia się kolejny kot, którego już nijak nie możemy ominąć. I następuje wielkie bum a raczej BUM, czyli Bardzo Uszkodzona Maska :(

Music
Jest bardzo urozmaicona, zmienia się w zależności od planszy. Poszczególne melodyjki nie kłują w uszy wręcz przeciwnie, można je nucić po swojemu w trakcie grania, więc duży plus. Atutem jest też zmiana muzyki w zależności od tego jak rozbijamy auto.

Podsumowując … gra wydaje się prosta, lecz chyba nie do końca taka jest. Każda kolejna plansza jest bardziej najeżona przeszkadzaczami i różnymi modyfikacjami platform utrudniającymi nam życie. Jednym słowem a raczej dwoma: polecam cierpliwym.
Autor: m-o-07

pobierz City Connection z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "C"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!