Cobra Command

Gry na NES - Cobra CommandGry na NES - Cobra Command

Z moich obserwacji wynika, że zdecydowana większość gier na NES ze śmigłowcami w roli głównej, to gry dobre i bardzo dobre :) Nie inaczej jest w przypadku Cobra Command. Produkt Data East jest grą akcji z elementami zręcznościowymi. Naszym głównym celem jest uratowanie jeńców, schwytanych na wojennym froncie. Mamy tu klasyczne arcade'owe podejście - liczy się refleks i zwinne palce. (w dalszej części gry ważny jest również dobór odpowiedniego rodzaju uzbrojenia).

Zadanie, które stawia przed nami wojsko jest poważnym wyzwaniem, bowiem na każdym kroku potężne zastępy wrogów chcą posłać nasz śmigłowiec na złomowisko :) trzeba przyznać, że poziom zróżnicowania jeśli chodzi o wrogie jednostki jest bardzo duży - od snajperów, przez pojazdy bojowe (czołgi, ciężarówki uzbrojone w rakiety ziemia - powietrze itp.) aż po dobrze uzbrojone śmigłowce i (najtrudniejsze do trafienia) myśliwce. Najciekawsze, że przeciwnicy nie wlatują bezmyślnie pod lufy naszych dział, ale całkiem sprytnie manewrują. Przy odpowiednim treningu jesteśmy jednak w stanie siekać i niszczyć wszystko, co pojawi się w naszym zasięgu. A niszczyć mamy czym - początkowo śmigłowiec uzbrojony jest w karabin i rakiety, wraz z zaliczaniem kolejnych etapów dostajemy sporo "dodatków" do zamontowania jak np. bomby czy rakiety samonaprowadzające. Dodatkowym wyposażeniem jest lina, po której na pokład wspinają się uratowani zakładnicy (z czasem możemy ją zastąpić drabinką).

Graficznie gra prezentuje się bardzo przyzwoicie, innowacyjnym elementem jest dym, który pojawia się, gdy nasz helikopter zostanie ostrzelany (przeważnie w grach jest po prostu "bum" i tracimy życie ;p). Co do otoczenia - mamy standardowe góry i doliny (tudzież jakieś jeziorka), oraz bardzo niestandardowe podziemne bunkry, niektóre całkiem duże (kto to widział, żeby helikopter latał pod ziemią?!? :]). Muzykę i dźwięki w grze również trzeba zaliczyć "na plus". Panowie z Data East stworzyli porządny produkt, w który można się zagrywać godzinami.

Jedynym minusem Cobra Command (chociaż dla innych może to być pozytyw) jest poziom trudności. Od trzeciego etapu jest baaardzo ciężko. Mimo wszystko szczerze polecam - jedna z najlepszych gier na NES
Autor: Evil

Cobra Command Pegasus, pobierz grę

Powróć do listy gier na "C"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!