Crackout

Gry na NES - CrackoutGry na NES - Crackout

Czyli wariacja na temat Arkanoida. Głównym celem gry jest zbicie wszystkich klocków z planszy za pomocą piłeczki. W niektórych poziomach dochodzą inne zadania takie jak zabicie Bossa. Tak, tak, nie przesłyszeliście się ,w takich grach również można powalczyć z jakąś wredną kreaturą, która zagraża światu. W tym przypadku wredną kreaturą okazuje się …. mały, zielony smoczek. Gdy będziemy w niego uderzać zmieni kolor a potem przeniesie się do raju dla małych smoczków. W grze występują jeszcze inne stworzenia (jakby już bossów było mało), w początkowych planszach: Oczy, zielone ludki, ślimaki w następnych bardziej już wymyślne: Duchy, kwiatki, różowe kraby. Chyba jedynym sensem ich marnej egzystencji jest przeszkadzanie i utrudnianie nam gry. Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo zawierają ulepszenia, dzięki którym gra może się stać o wiele łatwiejsza.

- Zegarek - na chwilę wszyscy „przeszkadzacze” nieruchomieją,
- Prostokąt - powiększenie platformy odbijającej piłeczkę,
- Krzyżyk - po naciśnięciu przycisku A nasza piłka wyrzuca 4 małe piłeczki pomagające niszczyć klocki,
- Dwie małe kulki złączone ze sobą - zyskujemy drugą piłeczkę po przyciśnięciu A,
- Wszelka żywność i inne przedmioty - plus jedno życie,
- Latający facet w pelerynie - przejście do kolejnej planszy,
- Kula w białej otoczce - piłka niszczy całą linię klocków,
- Odważnik 1T - niszczy wszystkich „przeszkadzaczy” na planszy, bossów oczywiście nie,
- Rakieta - można ją wystrzelić i zdetonować w określonym miejscu na planszy,
- Kulka na spadochronie - szybkość piłki maleje,

Prócz tego spotykamy inne trudności jak na przykład kule z licznikiem uderzeń, ruchome platformy odbijające perfidnie naszą piłeczkę tak, żeby nie poleciała tam gdzie chcemy, czy też ukryte w bocznych ścianach planszy schowki z Power upami.

Muzyka, a raczej odgłosy dają nieźle popalić naszym uszom. Kiedy piłka uderzy w każdą rzecz na planszy (dotknie boków ścian, platformy, zbije klocka, uderzy w Bossa) słyszalny jest bardzo piskliwy odgłos, także na dłuższą metę nie da tego wytrzymać. Szczególnie kiedy nabierze rozpędu i uderza w co popadnie wiele razy.
Crackout

Dziesiąta plansza prezentuje się dosyć ciekawie, w pierwszej chwili mamy wrażenie, że ktoś tu się pomylił i jest ona nie do przejścia. Klocki na zewnątrz są nie do rozbicia, a trzeba przecież zniszczyć te w środku, tylko jak się tam dostać? Nie, nie podpowiem. Trzeba samemu popróbować.

Tak więc zapraszam do pogrania i sprawdzenia czy Crackout jest lepszy od legendarnego Arkanoida :)
Autor: m-o-07

pobierz Crackout z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "C"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!