Darkwing Duck

Gry na NES - Darkwing DuckGry na NES - Darkwing Duck

Darkwing Duck jest mało znaną platformówką zrobioną przez firmę Capcom w 1992.

Gra opowiada o kaczorze - superbohaterze, który walczy z kryminalistami próbując utrzymać porządek w mieście. Ulice zalewa fala zbrodni,podejrzana organizacja F.O.W.L. stara się zawładnąć miastem i tylko super kaczor jest w stanie powstrzymać zło panoszące się po ulicach.

Darkwing duck jest jedną z tych gier na NESa do których się często wraca,bo ma wielkie pokłady grywalności jest do tego bardzo ładna graficznie a jakby tego było mało ma też dobrą oprawę dźwiękową. Animacja naszego kaczorka jest płynna i bardzo szczegółowa,fajnie widać jak powiewa mu peleryna,wrogowie też są ładnie animowani a każdy etap (a jest ich 7) różni się nie tylko scenerią ale też i muzyką oraz wyglądem wrogów. Na każdym poziomie występuje kilka rodzajów przeciwników oraz boss co daje nam dużą sumkę różnorodnych złoczyńców do pokonania.

Walcząc ze złem mamy do dyspozycji pistolet,który jest standardowym wyposażeniem, broń na strzały,(które można wbić w ściany by zrobić sobie przejście),rozdwajającą się wiązkę elektryczną oraz broń na gaz. Pomocna bywa też peleryna, za która Darkwing może się zasłonić odbijając kule przeciwnika.

Gra zatem oferuje nam 4 rodzaje broni, 7 długich zróżnicowanych poziomów, wielką ilość różnorodnych wrogów, 7 bossów oraz przyjemną bardzo grywalną,miłą dla oka i ucha rozgrywkę.
Autor: Potak

pobierz Darkwing Duck z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "D"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!