Desert Commander

Gry na NES - Desert Commander 1Gry na NES - Desert Commander 2

Desert Commander jest bezpośrednim prekursorem Advance Wars (z konsoli Game Boy Advance). Bardzo wielu "PeCetowców" uważa, że gry strategiczne powinny być wydawane wyłącznie na Komputery ("strategia na konsolę? Pfff" - cytat autentyczny). Oczywiście można się z tym zgodzić... O ile nie grało się w dzieło Kemco.

W Desert Commander stajemy na czele wojsk, toczących bitwy na frontach II Wojny Światowej, Produkcja ta jest turową grą strategiczną (Turn-Based Strategy), przed każdym starciem wybieramy ilość poszczególnych jednostek, zależnie od obranej przez nas taktyki. Sprawia to, że każdą misję możemy ukończyć na kilkadziesiąt sposobów (np. raz wybierając same bombowce i myśliwce a innym razem czołgi lub piechotę, bądź też mieszając dowolnie zasoby naszej armii). Cel gry jest jeden - trzeba zniszczyć główną kwaterę wojsk przeciwnika. Na każdej z 5 map wykonanie tego zadania ma różny stopień trudności, nie polecam rozpoczynania przygody na frontach Północnej Afryki, bo może się to skończyć sromotną klęską :p Moim zdaniem najlepiej zacząć od gry dwuosobowej żeby zapoznać się z siłą poszczególnych jednostek i ukształtowaniem terenu, gdyż mapy są te same co w trybie dla jednego gracza. Jak przystało na grę strategiczną mamy do czynienia z dość skomplikowanymi zależnościami - jednostki posiadają różne predyspozycje (np. bombowce są skuteczne w walce z celami naziemnymi - czołgami itp., ale są bezradne w starciu z myśliwcami). Warto dodać, że w bezpośrednich starciach występuje element przypadku, walka między tymi samymi jednostkami może się kończyć za każdym razem inaczej. Poznanie tych zależności i ogólne obycie na froncie wymaga "chwili" bliższego obcowania z grą, ale czego się nie robi, żeby stać się idealnym dowódcą.

Oprawa gry jest dosyć skąpa, pojawiają się co prawda animowane przerywniki, ale całość jest "kwadratowa" a nasze oddziały, to tylko ikonki symbolizujące rodzaj jednostek. Dźwięk również nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym, jakieś odgłosy strzałów, 4 rodzaje muzyki do wyboru. Ale przecież nie samą oprawą audiowizualną człowiek żyje ;) Desert Commander jest niezwykle grywalną strategią turową. Jeśli jesteś wielbicielem tego typu produkcji, z pewnością powinieneś się z "dzieckiem" Kemco zapoznać.
Autor: Evil

pobierz Desert Commander z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "D"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!