Devil World

Gry na NES - Devil WorldGry na NES - Devil World

Devil World jest grą powstałą w początkowej "fazie istnienia" konsoli FAMICOM (W Japonii została wydana w roku 1984). Bohaterem tej produkcji, którym kierujemy, jest mały zielony smok o imieniu Tamagon - ośmiela się on atakować samego diabła :)

Rozgrywka jest podobna do tej z gry Pac-Man, naszym celem jest zbieranie "kulek" porozrzucanych po labiryncie i unikanie kolorowych stworów, które próbują posłać naszego sympatycznego smoka do piachu. Nie mamy tu oczywiście do czynienia z klonem Pac-Mana, gdyż w grze występuje sporo urozmaiceń, jak np. dwa potworki, które ciągle przewijają obraz w lewo lub w prawo, często skutecznie utrudniając ucieczkę. Oprócz tego występują krzyże, po których zebraniu Tamagon potrafi ziać ogniem i niszczyć marnych poddanych diabła :)

Gra ma typowo "ośmiobitowo-konsolową" grafikę - dużo ciepłych kolorów, starannie wykonany labirynt i ciekawe sylwetki postaci ;) w zasadzie to wszystko (w zupełności wystarcza). Dźwięki również są przyjemne, zabawna muzyka i równie śmieszne odgłosy "przewijania planszy". Ogólnie miłe wykonanie, choć może się niektórym wydawać nieco infantylne :)

Warto wspomnieć, iż z grą wiąże się dosyć dziwna historia, otóż została ona wydana w Japonii a później w Europie, natomiast była "zakazana"" w Stanach Zjednoczonych, przez zawarte w niej symbole religijne (wspomniane wcześniej krzyże). Amerykanie jak widać od zawsze mieli fantazję ;p

Podsumowując - Devil World jest grą opartą na schemacie Pac-Mana, troszkę "cukierkowe" wykonanie sprawia, że raczej przeznaczona jest dla młodszych graczy. Poziom trudności bywa chwilami na tyle wysoki, że śmiało może się w niej spróbować niejeden starszy gracz. Polecam (zwłaszcza tryb dwuosobowy, naprawdę niezła zabawa ;p)
Autor: Evil

pobierz Devil World z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "D"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!