Dig Dug

Gry na NES - Dig DugGry na NES - Dig Dug

Dig Dug to gra studia Namco, w której po prostu gramy. Nie bawimy się w fabułę, zawiłość, save bądź password. Nic z tych rzeczy, po prostu włączamy, gramy i wyłączamy. Jednocześnie jest to bardzo przyjemna gra, z którą, niekoniecznie łatwo jest wsiąknąć na dłużej, ale każda chwila na pewno jest przyjemna.

Wcielamy się w pewnego ludzika z pompką, który ma za zadanie wykończyć potworki znajdujące się na danym poziomie. Robimy to wystrzeliwując kabel w stronę wroga, a następnie pompując aż pęknie, lub używając praw grawitacji i głazu. To drugie rozwiązanie jest bardziej opłacalne punktowo, a im więcej punktów tym więcej żyć, które łatwo stracić, gdyż wystarczy kontakt z wrogiem. Najważniejsze jest jednak to, że potwory tylko co jakiś czas podróżują przez ściany, przez resztę rozgrywki chodzą wytworzonymi przez nas tunelami. Co prawda grawitacja działa tylko na głazy, gdyż możemy ruszać się śmiało w każdym kierunku. Czasami zdarza się, że ostatni potworek ucieknie z planszy, wraz z cennymi punktami. Ciekawym smaczkiem jest dodawanie na powierzchni kwiatka przy każdej rundzie.

Grafika jest prosta. Kilka szczegółów, trochę różnic w glebie, ładne postacie i płynne animacje. Muzyczka co prawda jest tylko jedna, ale co ciekawe gra tylko gdy idziemy, stojąc w miejscu panuje cisza. Jest przyjemna dla ucha, może trochę zbyt łagodna.

Ocena: 7/10


Czy polecam: warto spróbować. Jednak jeśli kogoś nie zainteresuje 1 poziom, to jednak nie ma czego szukać. Przydaje się mieć na liście gier, można popykać 15 minut kiedy nie wiadomo co włączyć.
Autor: wanna-amigo

pobierz Dig Dug, nes

Powróć do listy gier na "D"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!