Dog Town

Gry na NES - Dog TownGry na NES - Dog Town

Dog Town to gra wydana w 1985 r. przez Pony. Sterujemy w niej kocią matką, która wraz z dzieckiem mieszka w psim mieście. W mieście tym jest dużo budynków, studzienek kanalizacyjnych i oczywiście psów. Mamy za zadanie znaleźć i odprowadzić do domu kotka, który właśnie wyszedł. Podczas poszukiwań musimy uważać na psy, które za nami podążają. Możemy je przeskoczyć, lub otworzyć przed nimi studzienkę kanalizacyjną, do której wpadną. Po tym należy ją zamknąć, aby zdobyć punkty. Jeśli tego nie zrobimy, psy po pewnym czasie same z niej wyjdą. Przez środek miasta przebiega ulica, po której jeżdżą samochody. Gdy pod któryś wpadniemy to tracimy szansę. O dziwo, gdy wpadnie pod nie kotek, lub gdy przejdzie obok psa nic mu się nie dzieje. Kiedy wracamy z nim do domu nie możemy skakać, ale otwierać studzienki możemy jak dawniej.

Często napotykamy ryby lub kule z ubraniami (np. but lub sukienka). Gdy zbierzemy kulę to zdobędziemy dodatkowe punkty, ale kiedy zjemy rybę to zmieniamy kolor na zielony, a ze sklepu wybiega rzeźnik z nożem i idzie za nami krok w krok. Nie można wrzucić go do studzienki, ponieważ on sam je zamyka. Najlepiej po prostu nie zjadać tych ryb. Po powrocie do domu widzimy radosne podskoki naszej bohaterki. Grafika jest dość dobra, szkoda tylko że kolejne plansze są do siebie bardzo podobne. Różnią się głównie kolorem budynków i włazów studzienek. Muzyka to ta sama melodia powtarzana w każdej rundzie. Moim zdaniem to dobra gra, w którą warto zagrać. Trzeba się w niej wykazać umiejętnością uciekania i używania pułapek. Myślę, że ten kto w nią zagra nie powinien się zawieść.
Autor: zxcv

Dog Town z pegasusa do pobrania, nes

Powróć do listy gier na "D"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!