Doki! Doki! Yuuenchi

Gry na NES - Doki! Doki! YuuenchiGry na NES - Doki! Doki! Yuuenchi

Doki! Doki! Yuuenchi to gra na pierwszy rzut oka marna. Zwykła japońszczyzna czy inna chińszczyzna. Ale bo zagłębieniu się w grę można stwierdzić, że to całkiem przyzwoita i porządna gra warta uwagi!

Fabuła gry przedstawia się następująco: Pewna dziewczynka idzie sobie do wesołego miasteczka, i nagle zostaje porwana przez jakąś dziwną rękę. Na ratunek rusza jej nieustraszony chłopak w dziwnym stroju. Podąża za nią do „wesołego” miasteczka gdzie czeka go mnóstwo niebezpieczeństw, potworów, bossów i tym podobne. Całość to platformówka podobna do Adventure Island. Idziemy z lewego boku planszy do prawego i oczekujemy końca. Jednak w dojściu do niego przeszkadza nam mnóstwo cyrkowych pokrak i dziwadeł. Można spotkać wiele klaunów, robotów, akrobatów, królików, gangsta babć (!) i różnorakich innych stworów. Nasz bohater ma do dyspozycji jedną, aczkolwiek bardzo dobrą broń. Mianowicie wykopuje przed siebie piłeczki które lecąc w linii prostej uderzają w przeciwników. Twórcy postanowili nam nieco ułatwić grę, i wprowadzili do niej ciekawą zasadę. Każdy układ rozpoczynamy z niebieskim kolorem ubioru i możliwością wystrzelenia jednej małej piłeczki naraz. Jeżeli zaś zostaniemy zranieni, nasz kolor zmienia się na zielony i możemy wówczas wykopać dwie małe piłeczki naraz. Podobnie jest przy kolejnych zranieniach: Najpierw zyskujemy kolor żółty i strzelanie jedną duża piłką. Następnie zaś czerwony kolor i podwójne kopanie dużą piłką. Przy kolejnym zranieniu tracimy już jedno życie. Jak dla mnie jest to ciekawe rozwiązanie, bo tracąc kolejne kolory nie odczuwamy tej tremy, że zaraz stracimy ostatnie życie.

Grafika stoi na przyzwoitym poziomie. Jest bardzo kolorowa, płynna i ogólnie ładna. Jest dość duża różnorodność postaci. Jedynym mankamentem gry są dość często powtarzające się krajobrazy z leveli, które różnią się tylko kolorem tła.

Audio także jest dość dobre. Muzyka nadaje produkcji pewnego smaczku i pasuje do całokształtu. Nie jest ona może jakaś rewelacyjna i różnorodna, ale daje rade. Z pewnością nie przeszkadza ona w grze.

Mimo pozornego wrażenia (i śmiesznej nazwy) Doki! Doki! Yuuenchi to naprawdę wciągająca i godna polecenia produkcja. Może nie jest ona najlepsza ze swojego gatunku, ale z pewnością warto przynajmniej spróbować w nią zagrać :)

Gry na NES - Doki! Doki! Yuuenchi

Autor: Pacek

pobierz Doki! Doki! Yuuenchi z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "D"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!