Donkey Kong Jr.

Gry na NES - Donkey Kong jr.Gry na NES - Donkey Kong jr.

Donkey Kong Junior ukazał się w 1982 roku za sprawą Nintendo i jest sequelem gry Donkey Kong wydanej rok wcześniej.

Sama rozgrywka jest dosyć podobna do pierwowzoru, tylko że różnica polega na tym, że nie gramy Mariem ratującym księżniczkę, tylko synem Donkey Konga którym ratujemy ojca z rąk Maria.(cóż za dramatyczny zwrot akcji :P)

Klatka z Kongiem jest strzeżona przez Maria i jedyny sposób by go uratować to zdobyć klucz, omijając po drodze wypuszczone przez Maria dziwadła. Donkey Kong Jr. umie skakać kiedy znajduje się na ziemi oraz chodzić po lianach , przechodzić z jednej na drugą i wchodzić pod dwóch lianach na raz co zwiększa szybkość wspinaczki.

Wspinając się musimy uważać na zwierzątka które przemieszczają się po lianach, oraz na ptaki latające wokół nas ponieważ każde zetknięcie z nimi powoduje spadek z liany. Zabić zwierzątka możemy poprzez zrzucenie na nich owoców.

W grze mamy cztery etapy, po których gra się zapętla:

Etap 1 w którym wspinamy się po lianach i unikamy zasuwających pułapek na niedźwiedzie.
Etap 2 zmierzymy się z natrętnym ptactwem które zrzuca na nas jajka, tutaj musimy używając wyskoczni dostać się po łańcuchach na szczyt platformy.
W 3 Etapie przemierzamy elektryczny świat w którym unikamy wiązek elektryczności wysyłanych przez Maria, oraz wspinamy się po przewodach.
w ostatnim etapie unikamy pułapek na niedźwiedzie oraz ptaków próbując umieścić na miejscu 6 kluczy które powodują że platforma znika , a Junor łapie swojego ojca zabijając (na śmierć:P ) Maria.

Gra mimo wszystko podobna jest do pierwowzoru, jednak posiada troszeczkę ładniejszą grafikę , troszkę mniej irytujące dźwięki oraz więcej plansz .

Ogólnie gra jest w porządku , stanowi podobną legendę jak pierwowzór, i posiada sequel Donkey Kong 3:p

O trybie 2 player nie wspominam bo jest identyczny jak 1 player tylko że gramy po kolei:)
Autor: Potak

Donkey Kong jr. pegasus, pobierz

Powróć do listy gier na "D"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!