Donkey Kong

Gry na NES - Donkey KongGry na NES - Donkey Kong

W grze Donkey Kong mamy za zadanie jako Mario uwolnienie Księżniczki łap Donkey Konga.

Jest to gra bardzo prosta, grafika jest na poziomie paru kresek, a dźwięk jaki Mario wydaje podczas skoku bądź chodzenia jest tak denerwujący że często zdarza mi się wyłączać dźwięki w TV:)

Gra nie posiada też zakończenia, po przejściu 3 etapu grę zaczynamy od nowa, jednak to nie przeszkadza w graniu ponieważ Donkey Kong jest jedną z pierwszych platformówek więc oprócz grywalności trzeba też brać pod uwagę rok wydania:)

Tak więc gra ma do zaoferowania nam 3 etapy, na których rozmieszczone są drabiny po których nasz dzielny bohater wspina się, platformy po których można skakać( trzeba uważać by nie spaść z wysoka), strasznych wrogów - którzy wyglądają jak kulka ognia.

Każdy etap jest zupełnie inny, w pierwszym goryl rzuca w naszą stronę beczki które mogą spaść na niższą platformę przez drabiny, goniące nas kule ognia które wyłażą płonącej beczki oraz młotki którymi możemy nawalać ogniki i beczki.

Następny etap zawiera dwie windy, dwa przedmioty dające dodatkowe punkty, oraz dwa ogniki. Musimy uważać na skaczące "coś" wypuszczane przez Konga oraz na to by nie spaść lub nie zostać roztrzaskanym przez windę:P

W ostatnim etapie musimy zebrać osiem żółtych części które trzymają w złączeniu platformy, jedynym zagrożeniem w tym etapie stanowią ogniki. Po zebraniu wszystkich ośmiu łączeń Donkey Kong spada na łeb, a księżniczka ląduje w wąsatym objęciu hydraulika:P

Gry nie mogę ocenić bo jest po prostu legendą:p (mimo że dźwięki są straszliwe), W każdym razie mogę powiedzieć że gra posiada sequel Donkey Kong Jr. oraz Donkey Kong 3. Od tego momentu zaczęła się też błyskawiczna kariera zarówno Maria jak i Donkey Konga.
Autor: Potak

Donkey Kong pegasus, pobierz pobierz Donkey Kong PL z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "D"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!