Dr Mario

Gry na NES - Dr MarioGry na NES - Dr Mario

Dr Mario, ze znanym wszystkim wesołym hydraulikiem, niewiele ma wspólnego. Ani nie biega, ani nie łapie grzybów, tylko niszczy bakterie. Jak? No jak to jak, rzuca w nie pigułkami.

O co chodzi w samej rozgrywce? Mamy planszę, na której widoczne są kolorowe wirusy. Oczywiście, naszym głównym zadaniem jest zniszczenie ich wszystkich, dopiero wtedy przejdziemy dalej. W prawym górnym rogu ukazany jest nasz doktorek Mario, który rzuca kolorowymi pigułkami, a w lewym są wirusy, przy okazji fajnie animowane, kiedy obrywają). Tak, już pewnie się domyśliłeś, że musimy odpowiednie kolory pigułek przyłączać do odpowiedniego koloru wirusów. Żółty do żółtego, czerwony do czerwonego, a niebieski sam się domyśl, do jakiego przyłączymy.

Do każdego z wirusów potrzeba czterech pigułek tego samego koloru, a że zazwyczaj spadają nam dwukolorowe (np. żółto-niebieska), trzeba się trochę pogłówkować. W pierwszych etapach, gdy tych wirusów jest jak nomen omen na lekarstwo, możemy to przejść bez większego zainteresowania grą. Ale już etap 10-15 wymaga od nas nie tylko sprawnego, ale również szybkiego myślenia. Nie można popełnić już wtedy żadnego błędu, a zwłaszcza na początku, bo gdy usuniemy trochę tych wirusów na górze, potem mamy trochę luzów. A po 15 etapie czeka nas szybka śmierć, jeżeli nie jesteśmy już bardzo dobrzy w tę grę.

Można również od razu ustawić sobie na np. 10 level, a do tego podbić szybkość w spadaniu pigułek, jak również rodzaj muzyki, która wielkiego wpływu na rozgrywkę nie ma, ale łatwo wpada w ucho (ja wybierałem muzykę Fever). Jest też dostępna gra dla dwóch osób, wtedy są dwie tak samo wyglądające plansze, ale ciekawostką jest tutaj fakt, że jeden z graczy może sobie ustawić na poziom 15, przy czym drugi gracz ustawi sobie na, dajmy na to, 5. Może szanse nie są wyrównane, ale jak ktoś chce się pomęczyć, to proszę bardzo.

Rozgrywka przypomina nieco Jewelry Multi Cart. Każdy, kto lubi tamtą produkcję, i nie boi się myśleć, to i ta gra przypadnie mu do gustu. Jedynym mankamentem rozgrywki jest grafika, ale z drugiej strony co miałaby pokazywać??
Autor: SzuSzu19

Dr Mario pegasus, pobierz

Powróć do listy gier na "D"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!