EarthWorm Jim 3

Gry na NES - EarthWorm Jim 3Gry na NES - EarthWorm Jim 3

Earthworm Jim na NESa!? Ta kozacka dżdżownica na pegazie!?? Niemożliwe... Na prawdę niemożliwe (sprawdziłem), gdyż gra została wydana pierwotnie na konsolę Sega Genesis w '94, w '95 przekonwertowana na Super Nintendo, a z czasem na inne platformy jak GameBoy czy PC, ale nie na NESa! Rom ten to piracka konwersja do 8 bitów. Wymusza to małą zmianę sterowania, tzn. włączanie broni za pomocą selectu. I taki jeszcze jeden mały szczegół - numer 3 przy nazwie nie jest adekwatny do wersji (to po prostu uproszczona 1-sza część).

Oryginalny Earthworm Jim to nietuzinkowa, pełna abstrakcyjnego humoru, jedna z najlepszych platformówek swego czasu (i jedna z lepszych w ogóle), wielbiona przez rzesze fanów. Tytułowy Jim to zmutowana dżdżownica w kosmicznym skafandrze, która ma za zadanie pokonać złego Pso-kruka i uratować księżniczkę.

Grafika, jak na swoje czasy jest bardzo ładna, kolorowa, różnoraka. W wersji nesowej nie wiele traci, co jak na 8-bitową platformę wygląda na prawdę świetnie. Zabawne plansze są wykonane bardzo starannie, rozbudowane, a każda jest inna. Postaci są płynnie animowane i posiadają spory zakres ruchów. Muzyka jest równie dobra, dynamiczna, pasująca do stylu gry (w tym piracie nieco "popierduje").

Sterowanie jest bardzo przyjemne, plansze rozbudowane, wrogowie urozmaiceni, sporo zadań do wykonania, co razem daje sporą dawkę bardzo przyjemnej rozrywki. Bez wątpienia najmocniejszą stroną produkcji jest humor, nietypowe, często bezsensowne rozwiązania, przez co przyjemność z zabawy jest jeszcze większa i wciąga na długie godziny.

Podsumowując jest to produkcja chyba dla każdego gracza, a dla fanów platformówek i gier 2D pozycja wręcz obowiązkowa. Polecam głównie zagrać w oryginalną wersję (np. na PC albo chociaż SNESa). "Naszego" pirata oczywiście również można wypróbować, jeśli jeszcze nie znacie Jima (w przeciwnym razie wersja ta może Was nieco drażnić ;/).
Autor: batter86

pobierz EarthWorm Jim 3 z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "E"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!