Excitebike

Gry na NES - ExcitebikeGry na NES - Excitebike

Excitebike jest stworzona przez firmę Nintendo grą motocross'ową w której staramy się uzyskać jak najlepszy czas.

Gra została wydana w 1984 co tłumaczy wszystko o jej poziomie grafiki,co jednak nie odbija sie na grywalności;)

Gracz musi zmierzyć się z upływającym czasem i dojechać do mety na pozycji nie niżej niż trzecia w obrębie pięciu tras.

Gra oferuje nam trzy tryby:

SELECTION A pozwala nam na samotną rozgrykę bez żadnego przeciwnika.

SELECTION B umożliwia nam na wyścig z trzema motocyklistami kierowanymi przez komputer, jest to tryb trudniejszy, gdyż uderzenie motorem w tył znajdującego się przed nami motoru powoduje że nasz motocyklista spada z crossa.

DESIGN MODE który pozwala na budowanie własnych tras, co jest dobrym pomysłem który pozwala nam na granie na własnychdużo trudniejszych, bądz bardziej wymyślnych trasach. Mamy do wyboru różne wyskocznie, platformy, przyspieszcze i spowalniacze (łącznie 18 elementów) oraz możliwość zmiany ilości okrążeń (aż do 9).

Po ukończeniu budowy trasy możemy go wypróbować zarówno przy użyciu SELECTION A jaki i SELECTON B.

W grze sterujemy strzałkami, oraz używamy przycisku A jako przycisk gazu oraz B jako przyspieszenie, które powoduje podniesienie temperatury silnika. Temperatura silnika określona jest paskiem na dole, kiedy pasek zostanie zapełniony cały na czerwono cross na kilka sekund przestaje pracować.

Kluczem do zwycięstwa w tej grze jest dobry balans crossem w powietrzu, by lądować równolegle do podłoża, w przeciwnym razie możemy się przewrócic, lub podskoczyć co powoduje stratę szybkości.

Gra dzieki edytorowi tras staje się tytułem ciekawym, pozwalającym popykać troszkę dłużej na własnych trasach , brakuje tylko trybu gry na 2 graczy co przy edytorze map było by po prostu świetne:)
Autor: Potak

Excitebike pegasus, pobierz pobierz Excitebike PL z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "E"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!