F-1 Race

Gry na NES - F-1 RaceGry na NES - F-1 Race

Chyba każdy zna tę grę, jest ona przecież częścią składanki 168 in 1. Ja też mam do niej ogromny sentyment. Ale niestety dla niej, jakiś Evil wspomniał o Pole Position na Atari 2600, co stawia ją w zupełnie innym świetle. Bo te gry są po prostu takie same!

No trochę przesadziłem, przecież Famicom jest o 8 lat nowszy od Ataryny, oprawa musi się różnić. No tak, grafika jest poprawiona, użyto więcej sprite’ów, i to bardziej dopracowanych. Zawsze też zastanawiało mnie, co się stanie, jak dojadę do tej stacji benzynowej w tle ;). Dźwięki też są poprawione, ale szału nie ma.

Uwierzcie mi, ale nawet najlepsza oprawa nie pomoże, jak nie ma grywalności. A tej nie może zabraknąć w klonie najlepiej sprzedającej się gry AD 1983. Jedziemy formuła po torze, musimy zmieścić się w torze i czasie. I tu jest trochę różnic. Na Atari bolid sam się rozpędzał, naszym zadaniem było hamować i skręcać, tutaj zaś mamy oddzielny przycisk do gazu. W zasadzie na jedno wychodzi, odnotowuje to tylko z dziennikarskiego obowiązku. W F1 mamy też słupki poustawiane po bokach toru, co jest trochę bez sensu (czyżby organizatorzy wyścigu chcieli pozabijać kierowców??). Jedziemy też po jakiejś konkretnej trasie, nie na Atarynie zakręty są wybierane losowo.

W sumie mam wiele miłych wspomnień związanych z grą, ale to ją oceniam, a nie sentyment. Jest też jedno „małe” ale - wersja Atarynkowa ukazała się rok wcześniej, a grywalność jest wyższa! Ale fanów emulacji nie muszę chyba przekonywać, że starsze nie zawsze równa się gorsze;). Odradzać ściągania też nie będę, bo każdy 168 in 1 już w swoich zbiorach ma. Za to zachęcam do pobrania Stelli i Pole Position, żeby zobaczyć, jak powinna wyglądać ta gra.

Ocena: 4/10

Autor: M'cin

pobierz F-1 Race z pegasusa, nes pobierz F-1 Race PL z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "F"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!