The Fantastic Adventures of Dizzy (red)

Gry na NES - The Fantastic Adventures of Dizzy (red)Gry na NES - The Fantastic Adventures of Dizzy (red) 2

The Fantastic Adventures of Dizzy, to znakomity przedstawiciel wymarłego już praktycznie gatunku gier przygodowo-zręcznościowo-platformowo-logicznych. :p Fabuła jest jak w większości "jajowatych" gier, banalna - Czarnoksiężnik porwał ukochaną głównego bohatera, kobietę krągłych kształtów, a Dizzy rusza jej na ratunek.

Do uratowania Daisy droga daleka i kręta :p wspólnie z dzielnym jajem (:>) przemierzymy wiele rozbudowanych (jak na grę z NES) lokacji, wymienię kilka - "nadrzewna" wioska jajowatych bohaterów, podziemne tunele (kopalnie?), ponury cmentarz, statek piratów i wiele więcej, ale nie ma sensu wszystkiego wymieniać. :)

Cały rozległy świat przedstawiony w "Fantastycznych przygodach Dizzy'ego" jest wzbogacony dodatkowo o wiele mini-gierek, jak pływanie beczką, jazda wagonikiem, strzelanie z kuszy, czy układanie zaklęcia, w celu zdobycia dodatkowego życia. Te wszystkie elementy dają wrażenie wielkiej, rozbudowanej gry. I rzeczywiście taka ta gra jest :p

Grafika w grze jest piękna, animacje wszystkich postaci bardzo dobre, lokacje przedstawione w sposób nieco bajkowy, ale akurat do tej gry pasuje to idealnie. Muzyka również bardzo różni się od standardowego dla większości gier z NES "chińskiego folku" ;p Jest po prostu skomponowana właśnie do tej gry :)

Jeśli idzie o gry z Jajem w roli głównej, to ta jest zdecydowanie moją ulubioną. Uwielbiałem ją w młodości, uwielbiam ją i teraz. I mogą się czepiać malkontenci, że zagadki są trywialne, bo sprowadzają się do użycia przedmiotu w odpowiednim miejscu. A niech gadają :p dla mnie ta gra jest niemal perfekcyjna. Polecam absolutnie wszystkim.
Autor: Evil

pobierz Fantastic Adventures of Dizzy z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "F"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!