Najczęściej zadawane pytania:


Co zrobić, by zagrać w gry z Pegasusa na komputerze?
- Pobrać emulator, skonfigurować go (przeważnie działa na ustawieniach domyślnych, wystarczy dopasować sterowanie), następnie pobrać rom/grę i uruchomić w emulatorze.

Jak ustawić klawisze w emulatorze?
- W różnych programach ten proces wygląda inaczej, opiszę na przykładach najpopularniejszych w tej chwili emulatorów - RockNES X i Nestopia.

Jeśli mamy polską wersję RockNES X wybieramy zakładkę Opcje -> sterowanie. Następnie przy "Sterowanie 1" klikamy przycisk "zmień" i tu ustawiamy odpowiednio klawisze. Jeśli mamy zamiar grać z drugą osobą musimy analogicznie ustawić "Sterowanie 2", ważne żeby nie wybrać tych samych klawiszy dla gracza 1 i 2.

Nestopia - tu sprawa wygląda inaczej. Wybieramy zakładkę "Options", następnie "input", później w ramce "Type" zaznaczamy "Pad 1", klikamy "set all" (na dole) i ustawiamy po kolei klawisze dla przycisków wypisanych w ramce "Key". By ustawić klawisze dla gracza drugiego wybieramy "Pad 2" i postępujemy identycznie jak poprzednio.

Włączam grę i mam czarny obraz - co robić?
- Tu może być kilka możliwości, po pierwsze upewnij się, że masz odpowiednio zainstalowane komponenty DirectX. Jeśli tak spróbuj uruchomić grę na innym emulatorze, bo być może akurat program nie obsługuje danego romu. Jeśli gra nadal nie działa spróbuj pobrać ją z innego źródła - może masz po prostu uszkodzony rom. (wszystkie ROMY-y na tym serwisie są przed wrzuceniem sprawdzone na emulatorze Nestopia 1.40 i działają :p)

Czy można grać przez sieć?
- Oczywiście - wszelkie informacje w tym temacie na forum.

Czy mogę zapisać grę i dokończyć później?
- Jak najbardziej, większość emulatorów posiada już takie opcje. np. w Nestopii by zapisać stan gry wybieramy zakładkę "File" następnie "Save state" i tu podajemy nazwę naszego save'a np. Arkanoid 1. By wczytać zapisaną wcześniej grę najpierw zwyczajnie ją uruchamiamy (File -> Load) a później wybieramy File -> Load state i otwieramy nasz zapisany plik z grą. (w RockNES X 2.0 pl zasada jest ta sama z tym, że opcje zapisu znajdują się w zakładce Emulacja -> Zapisz slot by zapisać grę i Emulacja -> wczytaj slot, by zapisaną grę załadować.)

Jaki jest najlepszy emulator?
- Tu zdania są podzielone i trudno jednoznacznie określić, gdyż emulacja NES trwa od lat i rozwinęło się kilka dobrych programów - z najbardziej popularnych: Nestopia, RockNES X, FCEUltra. (moim zdaniem najlepsza jest Nestopia)

Ożenisz się ze mną? ;p
- Zobaczymy :D
Odpowiedzi na wszelkie inne pytania znajdziesz na Forum :)
Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!