Felix The Cat

Gry na NES - Felix The CatGry na NES - Felix The Cat

Po godzinach grania w Super Mario Bros czy Adventure Island czas zagrać w kolejną platformówkę, jaką jest Felix the Cat.

Zaczynając przygodę ukaże nam się filmik, z którego się dowiemy, że nasza dziewczyna - Kitty - została porwana przez złego profesora, który chce naszej magicznej teczki. A jak to u bohaterskich kotów bywa, zaraz Felix wyruszył za ukochaną.

Przyjdzie nam przechodzić przez lasy i łąki, piaski i pustynie, lodowce i śniegi, a nawet przez kosmos i czerwoną planetę (lecz nie o Marsa tutaj prawdopodobnie chodzi). W zależności od rundy będziemy chodzić, latać i pływać. Na koniec oczywiście podróż statkiem kosmicznym. Bez względu na okoliczności nasi mali wrogowie będą chcieli nas unicestwić. Po każdym świecie czeka nas boss.

Warto chwilę zatrzymać się przy rodzajach broni, co też uczynię. Na ziemi używać będziemy rękawic, jakichśtam gwiazdek, pojeździmy samochodem i czołgiem. Owe ulepszenia dostaniemy zbierając piękne, czerwone serduszka, które z kolei zdobędziemy poprzez zbieranie monet z wizerunkiem kota. W powietrzu oprócz parasola polatamy sobie balonem i samolotem, na wodzie popływamy na pontonie lub rybie, a w niej zdani będziemy na własne siły i rybę lub łódź podwodną. Oczywiście nie zabraknie wcześniej wspomnianego statku kosmicznego.

W tak barwną grę dawno nie grałem. Najbardziej powaliła mnie grafika, ale rok 1992 to początek końca wydawania ostatnich gier na pegaza, więc szkoda, czekamy na reaktywację :). Dzwięk przyzwoity, nikt nie powie, że ta kocia muzyka nim nie zabujała. Gra jest wyjątkowo płynna i dynamiczna, idealna na chwilę przerwy.

Felix the Cat jest jedną z lepiej spolszczonych gier na NESa. Warto zagrać choćby nawet żeby zobaczyć, jak poszło naszym. A zresztą... kto nie lubi kociaków?
Autor: Son4R

pobierz Felix The Cat z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "F"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!