Final Fantasy

final fantasy nes, pegasusfinal fantasy nes, pegasus

Na początek może krótka lekcja historii. Pierwsza z genialnej serii część Final Fantasy wydana została w 1987r. w kraju kwitnącej wiśni (w 1990 również w USA) przez firmę Squaresoft. Sam tytuł nie jest przypadkowy, bowiem w momencie tworzenia gry firma Squaresoft była na granicy bankructwa, stąd nazwa Final Fantasy (Ostateczna Fantazja). Jak się okazało pierwsza część Final Fantasy nie tylko uratowała Square od bankructwa ale i wybiła ją na wyżyny dając początek NAJLEPSZEJ (moje prywatne zdanie :p) serii gier jRPG. Co mnie osobiście bardzo cieszy :)

Co sprawia, że gry RPG są tak piękne i wciągające? Oczywiście fabuła :)

FF I oferuje nam pewien powiew świeżości (jak na owe czasu rzecz jasna :p ). Cała historia zaczyna się zupełnie zwyczajnie, nasz cel - uratować księżniczkę. Nie dajmy się jednak zwieść, cała zabawa dopiero przed nami :) Motywem przewodnim są tajemnicze kryształy, których moc zaczyna słabnąć, i związana z nimi przepowiednia mówiąca o nadejściu wojowników światła, którzy przywrócą równowagę na Ziemi. Co jednak odróżnia pierwszą część od jej następczyń? Pomimo świetnej fabuły graczowi ciężko utożsamić się z bohaterami gdyż są oni... anonimowi. Tak, tak, gracz sam wybiera czwórkę bohaterów którym nadaje imiona, ale o tym kawałeczek dalej :)

Nie da się ukryć że FF I jest grą TRUDNĄ. Dużo czasu trzeba poświęcić szkoleniu drużyny, gdyż przeciwnicy są naprawdę wymagający. Walki są więc głównym elementem rozgrywki. Rozwój postaci nie jest jednak jedynym powodem rozgrywania tak ogromnej ilości walk, kolejnym i równie ważnym powodem jest... kasa, no bo cóż innego:p Ceny w sklepach są bowiem kolosalne, ale ten uśmiech na twarzy po zakupie nowej broni, zbroi czy magii jest wart zachodu :) Jak już wcześniej wspomniałem nasza drużyna składa się z czworga śmiałków, których wybieramy (i nazywamy) na początku gry. Dla każdego z bohaterów mamy do wyboru sześć klas profesji : Warrior, Black Mage, White Mage, Red Mage, Monk i Thief. Możliwe jest oczywiście stworzenie drużyny składającej się z czterech wojowników ale nie o to przecież chodzi:p

No i na sam koniec – oprawa.

Świat FF nie jest jedną wielką zieloną doliną, gracz wędruje poprzez lasy, mokradła, pustynie, jaskinie i morza. Odwiedza coraz to nowe i bardziej zróżnicowane miasta, zamki czy lochy. Wykonanie poszczególnych lokacji jest na bardzo przyzwoitym poziomie, wszystko jest bardzo czytelne i przejrzyste w doskonale dobranych kolorach. I to co wśród tylu gier do dziś odróżnia FF od reszty – muzyka :) Już od pierwszych sekund muzyka przyjemnie umila rozgrywkę ukazując kunszt świetnego kompozytora jakim jest Nobuo Uematsu. Delikatna i spokojna podczas przebywania w mieście, dynamiczna podczas walk i bardziej mroczna gdy zajdzie potrzeba. Dźwięki w Final Fantasy idealnie komponują się z otoczeniem i wprowadzają w odpowiedni nastrój, co sprawia że FF góruje nad innymi grami.
Autor: Dziadu

pobierz final fantasy pegasus

Powróć do listy gier na "F"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!